Kaip danties netekimas keičia jūsų išvaizdą bei turi įtakos nugaros skausmams

Žmogaus organizmas yra darni sistema, tad vieno ar kelių dantų netekimas neigiamai paveikia ne tik išvaizdą, bet ir organizmo veiklą bei sveikatą ir bendrą psichologinę savijautą. Kokios laukia komplikacijos ir kuo rizikuojame netekus dantų išsamiai papasakojo daugiau kaip 20 – ies metų patirtį turintis docentas, „GMK odontologijos klinikos“ burnos ir žandikaulių chirurgas Algirdas Lukošiūnas.

 

Kodėl žmonės delsia atkurti prarastus dantis implantais?

Dažniausia to priežastis – informacijos trūkumas. Netekus priekinių dantų, paprastai, į odontologijos kliniką kreipiamasi nedelsiant, o jei praranda šoninius ar gale esančius dantis, kurių šypsantis ar kalbant nesimato, manoma, kad gyvenimo kokybei tai įtakos neturės. Tačiau, tai labai klaidingas požiūris, nes danties netekimas nėra tik išvaizdos problema, tai neigiamai paveikia viso organizmo veiklą ir bendrą sveikatą.

 

Kokie laukia išvaizdos pokyčiai praradus dantį?

Praradus vieną ar kelis dantis, iš karto pradeda nykti žandikaulio kaulas, dėl to keičiasi veido forma – suglemba skruostai, po mažu ima riestis smakras, ties lūpomis atsiranda papildomos raukšlės. Vizualiai žmogus pasensta kone dešimtmečiu.

Laiku atkūrus prarastą dantį, išvengiama minėtų išvaizdos ir neigiamų sveikatos pokyčių bei sudėtingų kaulo priauginimo operacijų. Tokia operacija dažniausiai yra būtina pacientams, kurie dantis yra praradę pakankamai seniai. Priauginus kaulą bei prarastus dantis pakeitus implantais, proporcingi veido bruožai grįžta.

 

Gal galėtumėte papasakoti, kokie laukia sveikatos pokyčiai, jei neatkuriame prarasto danties?

Visų pirma, danties netekimas apsunkina kramtymo funkciją. Kiekvienas dantis turi skirtingą anatominį paviršių, kuris dalyvauja kramtant maistą. Netekusio danties funkciją perima, kiti dantys, dėl to yra perkraunami. O tai reiškia, kad toje vietoje, kur yra perkrova dantys dėvisi greičiau, o kaulas tirpsta sparčiau.

Kita itin aktuali problema – sutrikęs virškinimas. Apsunkinus kramtymo funkciją, maistas yra ne taip gerai sukramtomas, o patekęs į virškinamąjį traktą kaupiasi, pūva, gali rastis pilvo skausmai ir padidėti kūno svoris. Dantų praradimas daro tiesioginę įtaką apatinio smilkinio žandikaulio sąnario funkcijai – išsižiojimas gali tapti ribotas, pasireikšti traškesys ar net skausmas.

Stuburo problemos. Jeigu sukandimas yra nudilęs, sužemėjęs, kramtomieji veido raumenys įsitempę per stipriai, dėl to įsitempia ir kaklo bei stuburą prilaikantys raumenys, o dėl per didelės įtampos ilgainiui gali atsirasti stuburo skausmas ir kaklo išvarža.

[contact-form-7 404 "Nerasta"]

Labai svarbu yra nedelsti ir laiku atlikti prarasto danties atkūrimą implantu, kol dar galima išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių, nes vėliau gali tekti priauginti žandikaulio kaulą, taip ne tik prailgėja dantų atkūrimo laikas, bet ir gydymo kaina išauga kone dvigubai.

 

Kokia yra implantacijos kaina?

Implantacijos kaina priklauso nuo gydymo sudėtingumo, implantų skaičiaus bei rūšies ir nuo to, ar prieš implantaciją yra reikalingas papildomas gydymas – kaulų atkūrimas, ortodontinis gydymas ir pan. Kadangi kiekvienas gydymo atvejis yra individualus, kaina yra tikslinama sudarant paciento gydymo planą. Džiaugiamės, kad GMK klinikos pacientams aukščiausios kokybės implantams galime pasiūlyti kone geriausią kainą Vilniuje bei sudarome galimybę už implantaciją išsimokėti, pasinaudojus paskola implantams.

[contact-form-7 404 "Nerasta"]

Paskola implantams

Mums svarbu, kad gražia bei funkcionalia šypsena džiaugtųsi kuo daugiau GMK klinikos pacientų. Todėl atsiskaityti už suteiktą gydymą implantais galima mokant dalimis be jokio pabrangimo. Bendradarbiaujame su „General Financing“ paslauga „GF Medlizingas“, kurios pagalba, suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms, galime paskolinti net iki 15 000 eurų, o mokant dalimis iki 18 mėn., yra neskaičiuojamos palūkanos, vadinasi, grąžinsite tiek, kiek pasiskolinote.

Leave a comment