Savanorių pr. 11E, Vilnius

Dantų tiesinimas

Ortodontija – tai odontologijos sritis, kuri koreguoja netinkamą dantų padėtį (kreivus, pernelyg toli vienas nuo kito ar susigrūdusius dantis) bei netaisyklingą sąkandį. Gydymą rekomenduojama pradėti taikyti paauglystėje (10-16 metų), tačiau procedūra atliekama ir vyresnio amžiaus pacientams.

Registruotis vizitui

Kada yra atliekamas ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas yra taikomas, kai paciento dantys yra kreivi, susiformavęs netaisyklingas sąkandis, yra dideli tarpai tarp dantų. Esant minėtoms problemoms pacientas ne tik kompleksuoja dėl savo išvaizdos, bet sutrinka ir įprastas jo gyvenimo ritmas, jam sunku sukramtyti maistą, kreivų dantų tarpuose kaupiasi maisto likučiai, juos sunku kokybiškai išsivalyti, todėl kaupiasi kariesas, atsiranda dikcijos sutrikimai, imama švepluoti, sunku ištarti tam tikrus garsus.

Ortodontinio gydymo būdai:

Koreguoti sąkandį ir tiesinti dantis galima 3 gydymo būdais: breketais, plokštelėmis, kapomis.

Ortodontinis tiesinimas breketais

Populiariausias ortodontinis aparatas – breketai (kitaip – kabės). Jie klijuojami prie danties paviršiaus, sujungiami metaline viela ir skirti gydyti sąkandžio deformacijoms bei dantų tiesinimui. Breketai prie dantų tvirtinami visam gydymo laikotarpiui, be galimybės išsiimti iš burnos. Dažniausiai gydymas trunka apie kelis metus, tačiau priklausomai nuo amžiaus, sąkandžio bei dantų netikslumų, gydymo laikas gali kisti. Breketų nešiojimo pradžia priklauso nuo paciento sąkandžio ir dantų būklės. Individualios konsultacijos metu su ortodontu, situacija yra įvertinama ir numatomas tolimesnis gydymo planas. Nešiojant tradicinius breketus maždaug kartą per mėnesį reikia apsilankyti pas gydytoją ortodontą breketų sistemos korekcijai.

Breketai yra skirstomi į 2 kategorijas: vidiniai breketai ir išoriniai breketai.

VIDINIAI BREKETAI IŠORINIAI BREKETAI
 • Tvirtinami prie vidinių dantų paviršių iš liežuvio pusės, tad kitiems asmenims visiškai nematomi;
 • Gaminami iš specialaus, itin plono ir plokščio lydinio, optimaliai priglunda prie dantų vidinės pusės;
 • Breketai yra gaminami pagal paciento individualią dantų ir žandikaulio būklę paėmus dantų antspaudus, tad juos gali nešioti kiekvienas;
 • Mažesnė karieso rizika. Individualiai pritaikyti vidiniai breketai yra didesni, jų pagrindas uždengia beveik visą vidinį danties paviršių, tad juos lengviau valyti, nesikaupia apnašos;
 • Nesimato įstrigusių maisto likučių.

Metaliniai breketai :

 • Gaminami iš daugybės skirtingų metalų lydinių.
 • Nekeičia spalvos per visa gydymo laikotarpį.
 • Mažesnė karieso rizika. Individualiai pritaikyti vidiniai breketai yra didesni, jų pagrindas uždengia beveik visą vidinį danties paviršių, tad juos lengviau valyti, nesikaupia apnašos.

Safyriniai breketai:

 • Vieni iš estetiškiausių dantų tiesinimo modelių gaminami iš monokristalinio safyro. 
 • Atitinka natūralią dantų spalvą, yra beveik nepastebimi. 
 • Patogūs nešioti – užapvalinti šių breketų kraštai mažiau braižo burnos gleivinę (skruostus ir lūpas).

Beligatūriniai breketai (gali būti metaliniai arba keramikiniai):

 • Breketuose yra specialus užraktas, dėl kurio sumažinama vielos trintis sistemoje;
 • Gydymas trunka trumpiau;
 • Retesni apsilankymai pas ortodontą (kas 1,5-2 mėnesius);
 • Su šiais breketais lengva palaikyti burnos higieną;
 • Mažesnis jautrumas po vizito.
 • Gydant beligatūriniais breketais daugeliu atvejų pavyksta išvengti dantų šalinimo.

Ortodontinis tiesinimas plokštelėmis

Dantų tiesinimas plokštelėmis efektyviausiai yra taikomas lengvesniems gydymo atvejams, dažnai naudojamos po tiesinimo breketais. Plastmasinės dantų tiesinimo plokštelės burnoje laikosi specialiais kabliukais, o kad vyktų tiesinimo procesas, į išimamas plokšteles dedamos spyruoklės, kabliukai, lankeliai ir sraigtai. Plokštelės yra gaminamos individualiai kiekvienam pacientui ir skirtos tiesinti viršutinio ir apatinio žandikaulio dantis bei koreguoti netaisyklingą sąkandį.

Dantis tiesinančios kapos

Dantų tiesinimas nematomomis AIRNIVOL dantų kapomis – tai proporcingą šypseną kuriantis modernus ortodontinis gydymas, greitai ir efektyviai (dažniausiai trunkantis iki 15 mėn.) sprendžia kreivų dantų bei netaisyklingo sąkandžio problemas, panaikina tarpus tarp dantų, ištiesina dantų susigrūdimą. AIRNIVOL skaidrios dantų tiesinimo kapos atrodo estetiškai bei nesukelia jokių nepatogumų kasdieninėje rutinoje valgant, kalbant ar prižiūrint dantis. Kapas nešioti reikia apie 22 val. per parą, keisti kas dvi savaites – per tą laiką dantys išsitiesina iki numatytos padėties.

D.U.K.

Taip, suaugusiems ir vyresnio amžiaus žmonėms ortodontinis gydymas taip pat taikomas ir šiuolaikinių technologijų pagalba tiesinimas itin veiksmingas. Tačiau prieš pradedant gydymą ortodontas privalo įvertinti ar nėra periodonto bei kitų tiesinimui trugdančių ligų.

Viena iš sunkiausių dalių nešiojant breketus – burnos higiena. Pacientams, tiesinantiems dantis breketais, burnos higiena yra sudėtingesnė nei įprastai. Kasdienei dantukų priežiūrai neužtenka dantų pastos ir dantų siūlo, o būtina speciali burnos higiena namuose ir pas burnos higienistą:

 • Papildomas vienas dantų šepetėlis skirtas valyti vietas virš ir po breketais, kitas šepetėlis turi būti skirtas valyti ne tik dantų paviršių, bet pakartotinai virš ir po breketo.
 • Būtina naudoti tarpdančių šepetėlį – juo valyti vietas, esančias už vielos (nuo breketo iki breketo).
 • Vakarais tarpdančius valyti specialiu tarpdančių siūlu arba irigatoriumi.
 • Nešiojant breketus rekomenduojama profesionalią burnos higieną atlikti 4 kartus į metus, nebent specialistas nurodė kitaip.

Mikroimplantai yra metaliniai sraigteliai įsukami į žandikaulį ir naudojami kaip papildoma atrama, siekiant išjudinti nelygius dantis ir koreguojant sąkandį. Įprastai atramai naudojami paciento dantys, bet jie yra per daug judantys, tad gali apsunkinti ir prailginti gydymo trukmę. Mikroimplantai padeda parinkti patogesnę atramos vietą.

GMK klinika turi pasirašę sutartį su TLK dėl ortodontinių paslaugų kompensavimo. Gauti kompensavimą gali vaikai iki 16 metų, kurie turi:

 • Dantų raidos ir dygimo sutrikimų.
 • Dantų ir veido anomalijų įskaitant ir netaisyklingą sąkandį.
 • Įgimtų veido ar žandikaulio anomalijų ar deformacijų.

Paprastai, tokie atvejai yra gana reti. Dažniausiai, dantų jautrumas pasireiškia pirmosiomis dienomis po breketų uždėjimo.

Ortodontinio gydymo trukmė yra labai individuali, ji gali trukti nuo 4 mėnesių iki 3 metų. Gydymo trukmė priklauso nuo dantų padėties dantų lanke, viršutinio ir apatinio žandikaulių dantų santykio tarpusavyje ir pasirinkto dantų tiesinimo metodo.

Registruokitės internetu dabar!

  Justina

  Justina

  I will be back soon

  Justina

  Sveiki!

  Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

  Messenger