Savanorių pr. 11E, Vilnius

Dantų balinimas

Procedūros metu suvienodinama dantų spalva, dantims suteikiamas šviesesnis atspalvis.

Registruotis vizitui

Dantų balinimas

 • Esate nepatenkinti savo dantų spalva?
 • Jūsų dantys tapo pageltę, todėl vengiate šypsotis?
 • Svajojate apie tobulo baltumo holivudinę šypseną?
 • Nuotraukose visuomet koreguojate savo dantų baltumą?
 • ar nebūtų geriau atvirai šypsotis ir džiaugtis savo natūraliai balta ir estetiška šypsena, kurią jums gali sukurti dantų balinimas GMK odontologijos klinikoje?

Dantų balinimas – kas tai?

Dantų balinimas – tai procedūra, kurios metu suvienodinama dantų spalva, dantims suteikiamas šviesesnis atspalvis. Dantų balinimas GMK odontologijos klinikoje yra atliekamas su pažangia Philips ZOOM sistema, kurios rezultatas – net iki 8 tonų baltesnė šypsena vos per 1 valandą. Philips ZOOM balinimo medžiaga susideda iš 6% vandenilio peroksido ir amorfinio kalcio fosfato, kurių kiekiai yra visiškai saugūs kietiesiems ir minkštiesiems dantų audiniams. Dantų balinimas kapomis paprastai yra kaip pagalbinė priemonė, padedanti ilgiau išlaikyti profesionalaus dantų balinimo klinikoje rezultatą.

Kodėl reikia reguliariai atlikti profesionalų dantų balinimą klinikoje?

Su amžiumi natūraliai visų žmonių dantys tamsėja ir praranda blizgumą. Itin didelę įtaką dantų spalvos pokyčiams turi prasta burnos higiena, kavos, raudono vyno ir kitų dažančių produktų vartojimas, ypač kenkia rūkymas. Atlikus profesionalų dantų balinimą su Philips ZOOM Sistema net ir po 12 mėnesių dantų spalva negrįžta į pradinę padėtį, ji vis vien būna baltesnė nei prieš balinimo procedūrą.

Dantų balinimo Philips ZOOM sistema privalumai ir saugumas:

 • Greitas ir užtikrintas rezultatas.
 • Per 1 val. šypsena tampa net iki 8 tonų baltesnė.
 • Balinant su Philips Zoom lempa dantys nekaista, tad nėra jokio pavojaus nerviniam danties audiniui – pulpai;
 • Pacientams, kurie bijo dantų jautrumo, balinimo metu atliekama nejautra;
 • Philips ZOOM balinimo sistemoje yra ir kalcio jonų, kurie stiprina dantis, užpildo mažus defektus, emalis tampa blizgesnis. Esant pradinei karieso stadijai, balinimas šia sistema gali pristabdyti karieso plėtimosi procesą;
 • Emalis tampa lygesnis ir blizgesnis.
 • Rezultatai išlieka individualiai, dažniausiai apie 12 mėn., tačiau į pradinę būklę spalva negrįžta, net ir po metų dantukai yra baltesni nei prieš tai.

Veikimo principas ir procedūros eiga:

Balinimas vyksta dėl cheminės reakcijos kietuosiuose danties audiniuose. Vandenilio peroksidui skylant, deguonis įsiskverbia į emalį ir dentiną, išbalindamas spalvotas medžiagas. LED lempos mėlyna šviesa aktyvuoja gelį, tad dantys balinami greičiau.

Procedūros eiga:

 1. Konsultacijos metu įvertinama dantų būklė, aptariami paciento lūkesčiai, supažindinama su procedūros eiga bei parenkamas dantų baltumas.
 2. Balinimo metu dantys padengiami 1-2 mm sluoksnio balinimo geliu, kuris aktyvuojamas ultravioletine šviesa.
 3. Ciklas trunka 15 min., po kurio gelis yra pašalinamas ir vėl užtepamas naujas gelio sluoksnis.
 4. Taip kartojama 4-5 kartus.

Svarbu!

Prieš procedūrą būtina profesionali burnos higiena, kurios metu pašalinamos dantų apnašos. Dantų balinimas atliekamas tik tada, kai paciento dantys ir dantenos yra sveiki, tad būtina odontologo konsultacija ir individuali paciento situacijos analizė.

Dantų balinimas kapomis

Tai paprastas ir lengvas dantų balinimas namuose. Gydytojas odontologas paima paciento dantų antspaudus, pagal kuriuos dantų technikų laboratorijoje pagaminamos kapos. Į jas pacientas įdeda balinimo gelį ir užsideda ant dantų baliklio. Būtina laikyti ne ilgiau, nei rekomendacijose nurodytam laikotarpiui. Balinimo kapomis procedūra gali būti atliekama kasdien, tačiau ne ilgiau nei dvi savaites. Tai ilgesnis procesas nei balinimo procedūra odontologijos klinikoje, tačiau puikiai tinka žmonėms negalintiems atvykti į kliniką ar mėgstantiems procedūras atlikti namuose.

 

GMK klinikoje atliekamas 2 rūšių balinimas kapomis: 1) Philips ZOOM balinimo geliu 6% ; 2) Illumine balinimo geliu 15%.

 • Philips ZOOM balinimo medžiaga – vienintelis kabinetinio balinimo gelis, kurio sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato (ACP), kalio nitrato ir fluorido. Ši medžiaga procedūros metu įsiskverbia į danties audinius, užpildo dentino kanalus. Taip medžiaga mažina dantų jautrumą ir suformuoja paviršinį sluoksnį, padengiantį nelygumus – dantys tampa lygesni ir blizgesni.
 • Illumine balinimo gelis – aktyvaus vandenilio peroksido pagrindu pagamintas gelis. Suirus vandenilio peroksidui, deguonis sureaguoja su emaliu ir taip balina patamsėjusius dantis. Kapas su šiuo geliu rekomenduojama naudoti miego metu. Optimalūs rezultatai pasiekiami po 8-10 procedūrų.

D.U.K.

Jeigu dantys yra pažeisti karieso, ėduonies, emails yra nusidėvėjęs, sergama uždegimu, periodontitu ar kitomis dantenų ligomis, dantys nėra balinami. Taip pat, nėra balinami dantų užpildai, laminatės, vainikėliai, tiltai ir kitos restauracijos. Po balinimo procedūros jos gali būti pakeistos naujomis, priderinant prie naujo dantų atspalvio. Procedūra neatliekama asmenims iki 18 metų, nėščioms ar maitinančioms krūtimi moterims. Jeigu dantys yra negyvi, pakeitę spalvą dėl traumos ar po endodontinio gydymo, tokie dantys gali būti balinami,  atliekant endodontinį dantų balinimą.

Rezultatai išlieka individualiai, dažniausiai apie 12 mėn., priklausomai nuo paciento gyvenimo būdo. Tačiau į pradinę būklę spalva negrįžta, net ir po metų dantukai yra baltesni nei prieš tai.

Dantų balinimo procedūrą rekomenduojama kartoti ne dažniau kaip kas 12 mėnesių. Būtina prieš procedūrą pasikonsultuoti su odontologu.

Dantų jautrumas po procedūros gali būti momentinis. Balinimo meu dantenos yra izoliuojamos nuo bet kokio medžiagų patekimo į dantenų vageles, todėl procedūra yra visiškai saugi, o jautrumo ir skausmo rizika itin maža.

Dantų baltumas po procedūros priklauso nuo individualios paciento burnos higienos, gyvenimo įpročių, danties audinių struktūros ir užterštumo.

GMK klinikos odontologai rekomenduoja neeksperimentuoti su balinimo geliais namuose, o visas rekomendacijas apie Jums tinkamą gelį gauti odontologijos klinikoje. Savo balta ir spindinčia šypsena rūpinkitės su profesionalų priežiūra!

Registruokitės internetu dabar!

  Justina

  Justina

  I will be back soon

  Justina

  Sveiki!

  Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

  Messenger