Savanorių pr. 11E, Vilnius

Kaulo priauginimo operacija

Kaulo priauginimas yra chirurginė procedūra atliekama tam, kad būtų galima atstatyti trūkstamo kaulo kiekį dantų implantacijai.

Registruotis vizitui

Kaulo priauginimo prieš implantaciją prireikia, dėl:

 • Traumos – kaulo priauginimo reikia, kai žmogus susižaloja, patiria traumą, esant vystymosi defektams. Kaulo defektus taip pat gali sukelti cistų, auglių pašalinimas;
 • Danties trūkumas – kaulas išlaiko savo struktūrą ir masę veikiamas mechaninių dirgiklių. Kai netenkama danties, organizmui signalizuojama, kad kaulo nebereikia – prasideda rezorbcijos procesas. Žmonės, kurie buvo be dantų ilgą laiką patiria didesnę riziką kaulo tirpimui;
 • Periodontas – apydančio infekcijos gali atsirasti dėl organizmo imuninės sistemos. Specialios ląstelės (fagocitai) veikia užkrėstus audinius, dantenas, periodonto raištį, žandikaulį, kad pašalintų infekciją. Jei periodonto liga nėra gydoma, infekcija gali pakeisti žandikaulio kaulo struktūrą. Gali būti prarasti ne tik esantys dantys, bet ir galimybė pakeisti juos dantų implantais.

Kaulo priauginimo procedūra reikalinga, nes:

Kaulo nepakanka išlaikyti vieno (ar daugiau) implantų. Kaulo priauginimas suteikia tvirtumo ir stabilumo, nes implanto priaugimo sėkmei įtaką daro žandikaulio kaulas. Titaninio sraigto suaugimas su žandikauliu sėkmingas tik tuomet, kai yra pakankamai sveiko kaulo išlaikyti jį per osteointegracijos procesą.

Kaulo priauginimas naudojant kaulo pakaitalus

Kaulo priauginimas atliekamas įvairioje žandikaulio vietose. Kaulo pakaitalais, arba dirbtinio kaulo kiekiu, galima atstatyti žandikaulį keliose vietose, kur trūksta kaulo tūrio ir užpildyti kitus kaulo pažeidimus. Kaulo apimtį didinant kaulo pakaitalais (savaime ištirpstančiomis membranomis), užpildomos žandikaulio vietos.

Priklausomai nuo paciento burnos ertmės būklės, ši operacija gali būti atliekama dantų implantacijos metu ar prieš ją. Užpildžius dirbtiniu kaulu nykstančias žandikaulio kaulo vietas, natūralaus kaulo pakaitalas suauga su tikru kaulu, į kurį vėliau įsriegiamas implantas.

Kaulo priauginimas naudojant nuosavo kaulo bloką

Šis būdas naudojamas tada, kai trūksta labai daug kaulo ir dirbtinio kaulo kiekiu problemos išspręsti neįmanoma. Operacijos metu gali būti naudojamas paties paciento ar donoro žandikaulio kaulo gabaliukas, paimtas iš apatinio žandikaulio šakos arba smakro dalies. Po operacijos imptantacija atliekama tik prigijus kaulo blokui, po 4-6 mėnesių.

Dėl traumos ar odontologinės ligos netekus dantų rekomenduojama iš karto apsilankyti odontologijos klinikoje. Greitai priimtas sprendimas dėl likusios tuščios erdvės sutvarkymo, gali užkirsti kelią kaulo priauginimui ar kitoms papildomoms procedūroms, sutaupyti laiko ir pinigų.

Registruokitės internetu dabar!

  Justina

  Justina

  I will be back soon

  Justina

  Sveiki!

  Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

  Messenger