Danties rovimas

Kai dantys yra nefunkcionalūs (nedalyvauja kramtymo funkcijoje), yra pažeisti ėduonies, gali sukelti uždegimus ar pakenkti šalia esantiems dantims bei sąkandžiui, yra atliekamas dantų šalinimas.

Danties rovimas yra atliekamas nejautroje, todėl pacientas nejaučia jokio diskomforto. Po procedūros, nustojus veikti anestetikui, žaizdą gali skaudėti (būtina naudoti tik chirurgo rekomenduojamus vaistus). Kelias dienas gali būti jaučiamas diskomfortas, tinimas, ribotas išsižiojimas, rijimas, retai – lūpų, smakro odos aptirpimas. Tai laikini, normalios praktikos negalavimai, tad pergyventi nėra dėl ko.

Pašalintus dantis rekomenduojama pakeisti implantais, kad būtų išvengta žandikaulio kaulo tirpimo ir veido deformacijos bei neišilgėtų šalia esantys dantys.

Dantų rovimus GMK odontologijos implantologijos klinikoje atlieka

Algirdas Lukošiūnas

CHIRURGAS, MEDICINOS MOKSLŲ DAKTARAS DOCENTAS

Emilija Migauskaitė

GYDYTOJA ODONTOLOGĖ, PERIODONTOLOGĖ

Rokas Borisevičius

GYDYTOJAS PERIODONTOLOGAS, būsimas mokslų daktaras

Kviečiame registruotis telefonu arba internetu

Žandikaulio chirurgo konsultacija – 60 Eur
Burnos chirurgo konsultacija – 60 Eur
Nuolatinio danties šalinimas (priklausomai nuo sudėtingumo) – 60 – 100 Eur
Protinio danties šalinimas (priklausomai nuo sudėtingumo) – 100 – 200 Eur
Operacinis nuolatinio danties šalinimas – 150 Eur
Operacinis protinio danties šalinimas – 200 – 250 Eur
Retinuoto danties atidengimas ortodontiniu tikslu – 150 Eur
Implanto šalinimas – 170 Eur

D.U.K

Prieš procedūrą yra atliekamas nuskausminimas, todėl procedūros metu pacientas nieko nejaučia. Po danties šalinimo yra skiriami antibiotikai bei vizitai pas odontologą apžiūrai.

  • Kraujavimas – normalu. Rekomenduojame 30 minučių po procedūros laikyti sukandus įdėtą tamponėlį, nuolat ryti seiles. Jei kraujavimas nesiliauja, gydytojo pakeistą tamponėlį laikyti dar 30 minučių.
  • Patinimas – normalu. Pašalinto danties vietoje (iš išorės – prie žando) reikia priglausti specialų šaldomąjį paketą. Šaldoma 20 minučių, su tiek pat minučių pertraukomis keletą valandų.
  • Nerekomenduojame 24 valandas po procedūros vartoti karšto maisto, gėrimų, nesimaudyti karštoje vonioje ar pirtyje. Savaitę laiko reikėtų vengti sporto, nedirbti pasilenkus, nešildyti tos pusės.
  • Rekomenduojame po procedūros nerūkyti mažiausiai kelias valandas ir nevartoti alkoholinių gėrimų 24 valandas po procedūros.
  • Rekomenduojame parą po procedūros neskalauti burnos ir nespjauti. Kitą dieną galite pradėti burną skalauti skalavimo skysčiu.
  • Rekomenduojame skausmui malšinti vartoti vaistus, kurie neskystina kraujo, vadovautis odontologo rekomendacijomis.
  • Higiena –  dantis valyti reikia su minkštu šepetėliu (švelniai), skalauti su daugiau burnos skalavimo skysčio, kad nepasižeistų žaizda ir siūlai.

Prieš nėštumą rekomenduojama klinikoje atlikti dantų apžiūrą, kad odontologas galėtų įvertinti burnos ertmės būklę bei esant poreikiu atlikti gydymą. Nėštumo metu dantys nėra šalinami, tai atliekama tik išimtinais atvejais.

Rekomenduojama pašalintą dantį pakeisti nauju, kad mažiau dėvėtųsi kiti dantys, kuriems tenka didesnis krūvis kramtant. Taip pat, laiku neatkūrus pašalinto danties, gali pradėti nykti žandikaulio kaulas, keistis sąkandis ir deformuotis veido ovalas, išilgėti šalia esantys dantys.

Tiek vaikams, tiek suaugusiems rekomenduojama reguliariai apsilankyti pas odontologą apžiūrai kas 6-12 mėnesių, kad būtų galima įvertinti dantų būklę, stabdyti ėduonies plėtimąsi ir laiku prognozuoti dantenų ligas.