Laiku atliktas endodontinis gydymas ne tik padės numalšinti nemalonų dantų skausmą, bet ir išsaugoti natūralius jūsų dantis. O išsaugotas ir net dėl šaknies kanalų gydymo tvirtumą praradęs dantis gali būti protezuojamas (pasiekiami puikūs rezultatai).
REGISTRUOKITĖS
Dantų šaknų kanalų gydymo su mikroskopu eiga:
Dantų šaknų kanalų gydymas (endodontija) yra sudėtingas procesas, reikalaujantis odontologo profesionalumo ir patirties. GMK odontologijos klinikoje Vilniuje endodontinis gydymas yra atliekamas su mikroskopu – tai mums leidžia suteikti itin tikslų ir kokybišką gydymą net ir pačiais sudėtingiausiais atvejais. Mikroskopas padidina ir apšviečia gydomąjį plotą, o tai pagerina matomumą bei užtikrina tikslesnį ir geresnį gydymą.
Gydymo eiga:
- Gydytojas padaro kelias rentgeno nuotraukas, kad kartu su pacientu galėtų stebėti gydymo proceso rezultatus.
- Gydymo metu dantis yra nuskausminamas ir izoliuojamas nuo seilių. Dantis taip pat apsaugomas nuo endodontinių instrumentų ir odontologinių medžiagų patekimo į burnos ertmę. Naudojant mikroskopą yra atveriamas pažeisto danties nervas (pulpos kamera), kad būtų galima lengvai prieiti prie šaknų kanalų.
- Endodontinio gydymo su mikroskopu metu šaknų kanalai yra kruopščiai mechaniškai išvalomi – taip yra pašalinami gilūs karieso pažeidimai. Dantų šaknų kanalai yra apdorojami cheminėmis medžiagomis, suformuojami ir plombuojami (dantų vainikas atstatomas plomba ar vainikėliu).
- Jei danties šaknies kanalas yra infekuotas, dažniausiai, endodontinis gydymas yra atliekamas per kelis vizitus. Pirmo vizito metu kanale paliekama gydomoji kalcio pasta ir cinko eugenolinis cementas, kurie malšina uždegimą. Iki kito vizito nerekomenduojama gydytu dantimi kramtyti, kąsti.
Dantų šaknų kanalų gydymo mikroskopu svarba:
Pulpitą (pažeistą danties nervą) gydyti yra būtina, nes kanale esantys mikroorganizmai skverbiasi virš šaknies viršūnės ir formuoja uždegimą aplinkiniuose audiniuose – gali sukelti periodontitą, kaulo tirpimą aplink šaknį ar kitas komplikacijas. Laiku atliktas endodontinis gydymas su mikroskopu gali padėti apsaugoti nuo gilesnių pažeidimų ir sudėtingo chirurginio gydymo.
Kai kurių viršutinio žandikaulio dantų periodontitas gali sukelti ir sinusitą – prienosinių ančių gleivinės uždegimą.
Tam tikrais atvejais tenka atlikti dantų šaknų kanalų pergydymą, o esant itin sudėtingam atvejui, gali prireikti ir chirurginio gydymo.
REGISTRUOKITĖS
Pulpito simptomai:
Pagrindinis simptomas, kuris signalizuoja pulpos uždegimą – skausmas. Danties ertmėje uždegimui nėra kur plisti, tad patinus danties minkštiesiems audiniams, nervas yra spaudžiamas ir dėl to jaučiamas skausmas.
Kiti simptomai: danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas, pūlinių ir/ar fistulių susidarymas.
Pulpitą diagnozuoti galima tik vizito metu odontologijos klinikoje. Paprasčiausias būdas patikrinti skausmo priežastį: gyvybingumo testai (jautrumas šalčiui, karščiui). Esant būtinumui galima daryti rentgenologinį tyrimą.
Svarbi informacija:
Pulpito simptomai yra labai įvairūs, subjektyvūs, ne visuomet atpažįstami ir kintantys. Jeigu nėra gydomi karieso pažeisti dantys, tai visuomet baigiasi pulpitu. Jeigu juntate bet kurį iš minėtų simptomų, rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į kliniką ir atvykti vizitui. Kuo ilgiau tęsiasi skausmas – tuo uždegimo procesas plečiasi ir didėja tikimybė, jog danties išgydyti nebepavyks.
Daugiau apie dantų šaknų kanalų gydymą su mikroskopu skaitykite ČIA