Savanorių pr. 11E, Vilnius

Endodontija

Dantų šaknų kanalų gydymą (endodontiją) GMK odontologijos klinikoje atliekame su mikroskopu, naudodami pažangiausias technologijas ir priemones, įskaitant 3D, rentgeno nuotraukas. Tai leidžia mums suteikti itin tikslų ir kokybišką gydymą net ir pačiais sudėtingiausiais atvejais.

Profesionalumą garantuojame.

Registruotis vizitui

Laiku atliktas endodontinis gydymas ne tik padės numalšinti nemalonų dantų skausmą, bet ir išsaugoti natūralius jūsų dantis. O išsaugotas ir net dėl šaknies kanalų gydymo tvirtumą praradęs dantis gali būti protezuojamas (pasiekiami puikūs rezultatai).

REGISTRUOKITĖS

Pulpa

Yra danties sudėtinė dalis – mažas kraujagyslių tinklas, purusis jungiamasis audinys, limfmazgių ir nervų raizginys, esantis po danties emaliu ir dentinu. Pulpa maisto medžiagomis aprūpina kietuosius danties audinius. Dantys yra gyvas organas, tad po įvairių traumų ar karieso pažeidimų, dantys netenka inervacijos – ypatybės, siejančios nervą turintį audinį su centrine nervų sistema. Dantys tampa jautrūs šalčiui, karščiui, įvairiems cheminiams ir mechaniniams dirgikliams.

Pulpito (pulpos uždegimo) priežastys:

 • Danties trauma, dėl kurios buvo sutrikdyta nervo limfos ir/ar kraujo apytaka;
 • Dantų traumos nuo dantų gręžimo, per stipraus sukandimo ir kt.;
 • Atliekant daug odontologinių procedūrų nebuvo pakeistos didelės plombos;
 • Per ilgai negydomas dantų kariesas ir jis pasiekė giliuosius danties audinius;
 • Gilios periodontologinės kišenės.

Pulpito gydymas:

Kariozinių audinių pašalinimas, dažnai ir pažeistos pulpos šalinimas, šaknų kanalų sistemos mechaninis ir cheminis apdorojimas bei užpildymas plombine medžiaga. Endodontinis gydymas su mikroskopu Vilniuje, GMK odontologijos klinikoje yra atliekamas vieno ar kelių vizitų metu:

 1. Gydytojas padaro kelias rentgeno nuotraukas, kad kartu su pacientu galėtų stebėti gydymo proceso rezultatus.
 2. Gydymo metu dantis yra nuskausminamas ir izoliuojamas nuo seilių. Dantis taip pat apsaugomas nuo endodontinių instrumentų ir odontologinių medžiagų patekimo į burnos ertmę. Atveriama pulpos kamera, kad būtų galima lengvai prieiti prie šaknų kanalų.
 3. Šaknų kanalai kruopščiai išvalomi mechaniškai, apdorojami cheminėmis medžiagomis, suformuojami ir plombuojami (dantų vainikas atstatomas plomba ar vainikėliu).

Jei danties šaknies kanalas yra infekuotas, pirmo vizito metu kanale paliekama gydomoji kalcio pasta ir cinko eugenolinis cementas, kurie malšina uždegimą. Iki kito vizito nerekomenduojama gydytu dantimi kramtyti, kąsti.

Pulpito gydymo svarba:

Pulpitą gydyti būtina, nes kanale esantys mikroorganizmai skverbiasi virš šaknies viršūnės ir formuoja uždegimą aplinkiniuose audiniuose – gali sukelti periodontitą, kaulo tirpimą aplink šaknį ar kitas komplikacijas.

Kai kurių viršutinio žandikaulio dantų periodontitas gali sukelti ir sinusitą – prienosinių ančių gleivinės uždegimą.

Pulpito simptomai:

Pagrindinis simptomas, kuris signalizuoja pulpos uždegimą – skausmas. Danties ertmėje uždegimui nėra kur plisti, tad patinus danties minkštiesiems audiniams, nervas yra spaudžiamas ir dėl to jaučiamas skausmas.

Kiti simptomai: danties spalvos pakitimas, dantenų patinimas, pūlinių ir/ar fistulių susidarymas.

Pulpitą diagnozuoti galima tik vizito metu odontologijos klinikoje. Paprasčiausias būdas patikrinti skausmo priežastį: gyvybingumo testai (jautrumas šalčiui, karščiui). Esant būtinumui galima daryti rentgenologinį tyrimą.

REGISTRUOKITĖS

Norite sužinoti dar daugiau? Skaitykite toliau.

Negrįžtamasis pulpitas

Tai sunkus, didelis danties nervo uždegimas, po kurio danties nervas neatsistato ir dantis tampa negyvas, po endodontinio gydymo jį gali tekti pašalinti.

Negrįžtamojo pulpito priežastys:

 • Gilios, didelės dantų plombos, kurios beveik liečiasi su danties nervu;
 • Jeigu buvo protezuojami dantų vainikėliai ant negydytų danties kanalų;
 • Didelis ėduonis, kuris pažeidė gilesnius dentino sluoksnius ir/ar išplito iki danties nervo;
 • Trauma (pvz.: danties skilimas), dėl kurios pažeidžiamas danties nervas ir/ar sutrikdoma nervų kraujotaka;
 • Itin didelis dantų jautrumas;
 • Danties skilimas siekiantis danties nervą.

Negrįžtamojo pulpito simptomai:

 • Didelis skausmas neleidžiantis užmigti naktį arba pažadinantis iš miego;
 • Skausmas, kuris tęsiasi net iki valandos, kai būna pašalintas dirgiklis (pvz.: karštis);
 • Plintantis skausmas tarp viršutinio ir apatinio žandikaulio, galintis siekti iki pat ausies;
 • Spontaniškas skausmas;
 • Skausmas vartojant šaltą ar karštą maistą bei gėrimus.

Grįžtamasis pulpitas

Pulpos uždegimas, kurį galima išgydyti ir danties minkštieji audiniai lieka sveiki. Įprastinės procedūros metu pašalinami karieso pažeisti danties audiniai ir dantis užplombuojamas. Dantį būtina stebėti, nes iki pilno sugijimo lieka rizika ar nervas liks gyvybingas.

Grįžtamojo pulpito priežastys:

 • Danties skilimas siekiantis nervą;
 • Danties lūžis siekiantis dentiną (bet nesiekia nervo);
 • Ėduonis, kuris pažeidžia emalį ir dentiną. Tačiau dar neišplito iki nervo;
 • Dantų restauracijos (didelės plombos arba vainikėliai), akmenų valymas skaleriu, kai burnoje daug atsidengusių šaknies paviršių, dantų kaklelių;
 • Apsinuoginusios dantų šaknys dėl periodontito, dantenų recesijų, netaisyklingo dantų valymo.

Grįžtamojo pulpito simptomai:

 • Trumpas, aštrus skausmas vartojant šaltą, saldų ar karštą maistą. Skausmas tęsiasi iki tol, kol maistas kontaktuoja su dantimi ir praeina per 1 – 2 s po pašalinto dirgiklio.

Yra tikimybė, jog po grįžtamojo pulpito gydymo danties nervas mirs. Tuomet juntamas stiprus, aštrus skausmas (dažniausiai naktį), o sukandus žandikaulį, dantis jaučiamas iškilęs. Šiuo atveju būtinas greitas endodontinis gydymas.

Svarbi informacija

Pulpito simptomai yra labai įvairūs, subjektyvūs, ne visuomet atpažįstami ir kintantys. Jeigu nėra gydomi karieso pažeisti dantys, tai visuomet baigiasi pulpitu. Jeigu juntate bet kurį iš minėtų simptomų, rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į kliniką ir atvykti vizitui. Kuo ilgiau tęsiasi skausmas – tuo uždegimo procesas plečiasi ir didėja tikimybė, jog danties išgydyti nebepavyks.

Registruokitės internetu dabar!

  Justina

  Justina

  I will be back soon

  Justina

  Sveiki!

  Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

  Messenger