Savanorių pr. 11E, Vilnius

Vaikų terapinis gydymas

GMK odontologijos klinikoje skiriame ypatingą dėmesį vaikų dantukų gydymui ir profilaktinėms apžiūroms.

Registruotis vizitui

GMK klinikos odontologai:

Tikime, jog anksti įdiegtas supratimas apie burnos higienos ir priežiūros svarbą, gali ateityje užkirsti kelią didelėms odontologinėms problemoms. Per pirmąjį vizitą labai svarbu vaiką nuteikti teigiamai, kad sekantys apsilankymai praeitų be baimės. Vizito metu vaikai savo dėmesį gali nukreipti stebėdami filmukus, jų dantukus galime papuošti spalvotomis plombomis, o itin jautriems vaikučiams dantų gydymas yra atliekmas su sedacija (lengvu užmigdymu danų gydymo metu), todėl vaikai dantų gydymo metu nepatiria jokio diskomforto ir skausmo.

  • Edukuoja vaikus kaip teisingai valyti ir prižiūrėti dantis.
  • Gydo dantų kanalus.
  • Plombuoja pieninių ir nuolatinių dantukų gedimus.
  • Atlieka dantų vagelių padengimą silantais.
  • Atlieka chirurginį gydymą.

Ar reikia gydyti pieninius dantis?

Pieniniai dantys yra itin svarbūs vaiko žandikaulio ir veido formavimuisi, turi įtakos augimui ir svoriui bei virškinimo organų sistemos veiklaiPo kiekvienu pieniniu dantimi yra nuolatinio danties užuomazgos. Negydomas ėduonies pažeistas pieninis dantis gali pakenkti pačioje užuomazgoje besiformuojančiam nuolatiniam dančiui ir padaryti žalą tolimesnei jo raidai bei sukelti infekcijos židinį vaiko organizme. Kaip ir kiekvienam pacientui, taip ir jauno amžiaus vaikams negydomus dantis skauda. Infekcija gali pasiekti nervą ir jį pradėti naikinti. Vaikas patiria didelį stresą ir visam gyvenimui gali atsirasti baimė profesionaliai dantų priežiūrai bei odontologijos kabinetui.

Koks gydymas yra atliekamas pieniniams dantims?

Pieninio danties plombavimas. Procedūra atliekama, kai dantis nesmarkiai pažeistas ėduonies. Vizito metu išvalomi karioziniai audiniai ir danties vainikas atkuriamas užpildu. Plombinės medžiagos rūšis priklauso nuo burnos būklės ir likusių kietųjų audinių kiekio. Vaikams rekomenduojama naudoti spalvotas plombas, kad būtų smagiau.

Komplikuotas pieninio danties ėduonies gydymas (pulpotomija)

Esant gilesniam pieninio danties gedimui ar esant pažeistiems paviršinės pulpos audiniams, būtina išvalyti ne tik vainiko pažeidimą, bet ir infekuotą pulpos dalį.

Pieninio danties šaknų kanalų valymas

Kai dantis smarkiai pažeistas ėduonies ar jį skaudą, įprastai būtina gydyti šaknų kanalus ir išvalyti uždegimo pažeistą pulpą. Gydymas įprastai atliekamas per du vizitus. Danties vainikas atkuriamas užpildu arba vainikėliu.

Chirurgija – pienino danties šalinimas

Procedūra atliekama, kai danties neįmanoma pagydyti ir pieninio danties liga (uždegimas) kelia grėsmę nuolatinio danties užuomazgai ir visaverčiam jos vystymuisi arba pieninis dantis trukdo dygti nuolatiniam dančiui.

Kas yra dantų silantai ir kaip jie taikomi gydant vaikų dantis?

Silantai – hermetizuojančios medžiagos skirtos ėduonies sričių (dantų anatominių plyšių – vagelių ir duobelių) profilaktikai. Vaikai dažnai susiduria su ėduonies problemomis (dėl nepakankamos burnos higienos). Kad jų dantukai būtų apsaugoti vienas iš efektyviausių būdų yra dantų silantai.

Silantų veikimas:

Plastiško skysčio silantai įsiskverbia į gilias vageles, kurių neįmanoma išvalyti dantų šepetėliu. Sukietėjęs silantas sudaro mechaninę užtvarą tarp danties ir žalingą poveikį turinčių burnos bakterijų bei jų gaminamų rūgščių. Net bakterijoms patekus į vageles, jose nėra maisto medžiagų, tad bakterijos negali daugintis ir kenkti.

Įprastai silantais dengiami nuolatinių krūminių dantų vagelės. Pirmieji krūminiai dantys išdygsta vaikams esant 6 metų. Kartais silantais yra dengiamos ir kapos. Krūminių dantų vagelės yra linkusios gesti, tad silantavimas yra rekomenduojamas iš karto po šių dantų išdygimo.

D.U.K.

Pirmą kartą pas odontologą vaikui rekomenduojama apsilankyti, kai išdygsta pirmasis dantukas, dažniausiai tai būna 5-7 jo gyvenimo mėnesį. Tai bus profilaktinis vizitas, kurio metu odontologas įvertins burnos ertmės būklę, supažindins tėvelius su tinkama mažylio burnos higiena. Nuo 2 m. amžiaus rekomenduojama periodiškai lankyti kas 2-3 mėnesius.

Vaikų gydymo metu, kaip ir suaugusiems yra naudojama vietinė nejautra, esant jautriam vaikui ar sudėtingam ir ilgam gydymui yra atliekama sedacija (lengvas užmigdymas).

Dažnai tėveliai mano, kad pieninių vaiko dantų gydyti nereikia, juk jie vis vien iškris. Bet tokia nuomonė labai klaidinga. Sveiki pieniniai dantys svarbūs ne tik kramtymui, bet ir žandikaulio formavimuisi, nuolatinių dantų dygimui, virškinimui bei vaiko kūno svoriui. Kaip?

Kiekvienas dantis turi skirtingą anatominį paviršių, kuris dalyvauja kramtymo funkcijoje. Negydant ir per anksti netekus dantų, jų kramtymo funkciją perima kiti dantys, dėl to yra perkraunami. O tai reiškia, kad toje vietoje, kur yra perkrova dantys dėvisi greičiau, gali išilgėti ir išsikraipyti, todėl ilgainiui gali atsirasti nuolatinio sąkandžio problemų. Jeigu sukandimas yra nudilęs, sužemėjęs, kramtomieji veido raumenys įsitempę per stipriai, dėl to įsitempia ir kaklo bei stuburą prilaikantys raumenys, o dėl per didelės įtampos ilgainiui gali atsirasti stuburo skausmas ir kaklo išvarža.

Taip pat, sutrikus kramtymo funkcijai yra prastai sukramtomas maistas, todėl patekęs į virškinamąjį traktą jis kaupiasi ir pūva, jo šalinimas tampa ne toks sklandus, todėl natūraliai gali padidėti vaiko kūno svoris.

Registruokitės internetu dabar!

    Justina

    Justina

    I will be back soon

    Justina

    Sveiki!

    Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

    Messenger