Savanorių pr. 11E, Vilnius

Dantų implantacija

Dantų implantacija – pažangiausias gydymo metodas, leidžiantis ilgam laikui atstatyti vieną, kelis ar net visus prarastus dantis.

Registruotis vizitui

DANTŲ IMPLANTACIJOS PROCEDŪRA

Implantacijos metu yra naudojami žmogaus organizmo itin lengvai įsisavinami ir alerginių reakcijų nesukeliantys iš titano, metalo pagaminti dantų šaknies pakaitalai – dantų implantai, ant kurių yra tvirtinami dantų protezai (kitaip vadinami vainikėliais). Nors implantacija, atliekant dantų restauracijas, yra taikoma daugiau kaip 50 metų, su šiuo gydymu nesusidūrusiems Naujausia ir svarbiausia informacija api dantų implantacija dalinasi daugiau kaip 20 metų patirtį turintis mūsų GMK odontologijos klinikos chirurgas Algirdas Lukošiūnas.

Kaip teigia, implantologas Algirdas Lukošiūnas, kiekvienas gydymo atvejis yra individualus, todėl visų pirma išsamios konsultacijos metu iš panoraminės arba 3D rentgeno nuotraukos yra įvertinama burnos ertmės būklė ir žandikaulio kaulo kiekis, yra sudaromas paciento poreikius ir lūkesčius atitinkantis gydymo planas. Gydymo plane yra suplanuojama gydymo eiga, reikalingas preliminarus vizitų skaičius bei parenkami geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantys implantai. Implantaciją Vilniuje atliekame su aukščiausios rūšies implantais: „OSSTEM Implant”, „MegaGen” ir „Straumann”, kurių implantų prigijimas 99% bei suteikiama viso gyvenimo garantija.

Implantacijos procedūra yra atliekama vietinėje nejautroje, todėl pacientas nejaučia jokio skausmo ir diskomforto. Operacijos metu yra pakeliamas dantų lopas, kaule padaroma vieta, į kurią yra įsriegiamas dantų implantas. Dantų implantas pakeičia natūralaus danties šaknį. Vieno implanto įsriegimas trunka nuo 15 iki 30 min., priklauso nuo pasirinkto implantavimo metodo ir individualios situacijos. Įsukus dantų implantą ant jo yra sukamas laikinas dantis arba speciali gijimo galvutė. Visiškas implanto prigijimas trunka apie 3-6 mėnesius.

Prigijus implantui, yra nuimamas paciento dantų lanko antspaudas, pagal kurį laboratorijoje yra gaminamas, sąkandį ir spalvą atitinkantis, dirbtinis dantis. Pagaminti protezai pagal gydytojo pasirinktą tvirtinimo metodą (prisukimą arba cementavimą), specialiais instrumentais yra tvirtinami ant dantų implantų. Naujų dantų kūrimo procese yra naudojama pažangiausia technologija, todėl pagaminti dantys visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų ir net iki 80 % atkuria kramtymo funkciją, todėl pacientas gali pilnai kramtyti kietą ir minkštą maistą.

MOMENTINĖ IMPLANTACIJA – Implantas per vieną dieną!

Džiaugiamės galėdami pacientams pasiūlyti itin greitą ir kokybišką dantų atkūrimą momentinę implantaciją Vilniuje – tai implantas per vieną dieną!  Momentinės implantacijos metu į ką tik pašalinto danties vietą yra įsukamas implantas ir iš karto ant jo yra tvirtinamas laikinas dantis, taip pacientui yra atkuriami vienas ar keli dantys per vieną dieną.  Laikini dantys visiškai nesiskiria nuo nuolatinių dantų, todėl iš karto po procedūros pacientas gali nevaržomai šypsotis, kramtyti maistą. Momentinės implantacijos metu implantas paprastai yra įsriegiamas per 10-15 min., nes nėra reikalingas pjūvis, o bendras procedūros laikas priklauso nuo individualaus atvejo bei sudėtingumo. Implantacijos procedūra yra neskausminga, paprastai pacientas netinsta, jam nekraujuoja dantenos, todėl jis be jokio gijimo laikotarpio gali grįžti į darbą. Implanto prigijimas yra 99%.  Jam prigijus, maždaug po 3-4 mėnesių, laikinas dantis yra pakeičiamas nuolatiniu dantimi, o pacientui suteikiama implanto gamintojo viso gyvenimo garantija.

PER KIEK LAIKO REKOMENDUOJAMĄ PRARASTUS DANTIS PAKEISTI IMPLANTAIS? IR KUO RIZIKUOJAME TO NEPADARĘ?

Danties netekimas tai ne tik šypsenos estetikos problema. Praradus dantį, kenčia visas organizmas: sutrinka kramtymo funkcija, atsiranda virškinimo problemos, gali rastis stuburo skausmai arba kaklo išvarža, keičiasi bendra išvaizda.

Pagrindinė dantų funkcija – smulkiai sukramtyti maistą. Sumažėjus dantų kiekiui, kramtymo funkcija sutrinka, o kai kurių maisto produktų (pvz.: obuoliai, morkos, riešutai irk t.) sukramtyti yra iš vis neįmanoma. Netinkamai sukramtomas maistas gali sukelti rimtus skrandžio ir viso virškinamojo trakto sutrikimus. Stambesniųjų maisto gabaliukų skrandis tiesiog nepajėgia suvirškinti, organiizme jie pūva ir taip pamažu nuodija organizmą, silpnina imunitetą,

Nedaugelis susimąsto, kad nuo sukandimo gali priklausyti net ir stuburo problemos. Jeigu sukandimas yra nudilęs, sužemėjęs, kramtomieji veido raumenys yra per stipriai įsitempę, nuo to įsitempia ir kaklo raumenys bei stuburą prilaikantys raumenys. Ilgainiui gali atsirasti stuburo skausmas, kaklo išvaržos.

Netekus danties dėl žandikaulio kaulo nykimo kinta veido bruožai: įdumba skruostai, atsiranda papildomų raukšlių, nusvyra lūpų kampučiai. Žmogus automatiškai atrodo senesnis. Taip pat, ilgesnį laiką netekus dantų, papildomai yra apkraunami aplinkiniai dantys, spartėja jų dilimas, dantys gali išsikraipyti ir išilgėti.

Labai svarbu yra nedelsti ir laiku atlikti prarasto danties atkūrimą implantu, kol dar galima išsaugoti kuo daugiau sveikų danties audinių, nes vėliau gali tekti priauginti žandikaulio kaulą, taip ne tik prailgėja dantų atkūrimo laikas, bet ir gydymo kaina išauga kone dvigubai.

KOKIA YRA IMPLANTACIJOS KAINA?

Implantacijos kaina priklauso nuo gydymo sudėtingumo, implantų skaičiaus bei rūšies ir nuo to, ar prieš implantaciją yra reikalingas papildomas gydymas – kaulų atkūrimas, ortodontinis gydymas ir pan. Kadangi kiekvienas gydymo atvejis yra individualus, kaina yra tikslinama sudarant paciento gydymo planą. Džiaugiamės, kad GMK klinikos pacientams aukščiausios kokybės implantams galime pasiūlyti kone geriausią kainą Vilniuje bei sudarome galimybę už implantaciją išsimokėti, pasinaudojus paskola implantams.

PASKOLA IMPLANTAMS

Mums svarbu, kad gražia bei funkcionalia šypsena džiaugtųsi kuo daugiau GMK klinikos pacientų. Todėl atsiskaityti už suteiktą gydymą implantais galima mokant dalimis be jokio pabrangimo. Bendradarbiaujame su „General Financing“ paslauga „GF Medlizingas“, kurios pagalba, suplanuotoms ar netikėtoms medicininėms išlaidoms, galime paskolinti net iki 15 000 eurų, o mokant dalimis iki 18 mėn., yra neskaičiuojamos palūkanos, vadinasi, grąžinsite tiek, kiek pasiskolinote.

Norite žinoti dar daugiau? Skaitykite toliau.

Dantų implanto įsriegimas vietoje prarasto danties – pažangiausia ir patikimiausia danties atkūrimo technologija, kurią renkasi net 2 iš 3 pacientų. Jeigu implantai yra tinkamai ir reguliariai prižiūrimi, tai tampa viso gyvenimo investicija į puikų dantų funkcionavimą ir galimybę jaustis kaip su savais dantimis.

Implantacijos privalumai:

 • Implantų atmetimo galimybė tik iki 1%.
 • Implanto sudėtis – titanas, kuris labiausiai suderinamas su žmogaus biologija, tad tinka ir alergiškiems žmonėms. Titanas taip pat laikomas tvirčiausia ir ilgaamžiškiausia medžiaga odontologijos srityje.
 • Implantai stabdo žandikaulio rezorbciją ir veido deformacijas.
 • Jeigu protezuojama ant implantų, procedūros metu atkuriama natūrali kramtymo funkcija.
 • Procedūros metu atkuriama danties šaknis, tad užkertamas kelias kaulo tirpimui.
 • Implantacijos ir vėlesnės protezavimo procedūros metu atkuriamas teisingas sąkandis.
 • Implantams suteikiama viso gyvenimo garantija. Tinkamai prižiūrimi protezai ant implantų gali tarnauti visą gyvenimą.
 • Implantai gali būti sriegiami bet kokio amžiaus žmonėms, kurių žandikaulis jau yra susiformavęs.
 • Dantų atkūrimo procedūros metu šalia esantys sveiki dantys lieka nepažeisti ir neapkrauti.
 • Jeigu burnos ertmės būklė gera, visos chirurginės procedūros, susijusios su implantacija, burnos chirurgo atliekamos vieno vizito metu.
 • Esant pakankamam žandikaulio kaulo kiekiui, implanto įsriegimas užtrunka vos 20-30 minučių.

Implantacijos svarba:

Dantis susideda iš vainiko ir šaknies, kuri laiko dantį savo vietoje. Dėl periodonto ligos ar kitomis aplinkybėmis netekus dančio, visai burnos sveikatai kyla rizika.

 • Į tuščią tarpą dantų eilėje jautriai reaguoja Jūsų organizmas ir burnoje prasideda pokyčiai: likusieji dantys pradeda slinkti ir krypti į tušią erdvę, o viršutinio žandikaulio dantys slenka žemyn. Iškritusio danties tarpas mažėja, tad uždelsus implantacijos procedūrą, ateityje norint įsriegti implantą, teks susidurti su visų dantų atstatymo procedūra.
 • Rimčiausia problema iškritus dančiui – žandikaulio kaulo nykimas, kuris kartu ardo ir dantenų sandarą. Dantys tampa jautrūs, atsiveria kakleliai. Kaulo tirpimas turi įtakos ne tik sveikatai, tačiau ir estetinei išvaizdai: keičiasi veido kontūrai, atsiranda raukšlių, kyla tarties sunkumų, įdumba lūpos.
 • Dėl iškritusio danties tampa sunku kramtyti kietą maistą, didžioji apkrova tenka kitiems dantims, jautriai reaguojama į karštą ir šaltą maistą. Dėl šių priežasčių keičiasi mityba, produktų vartojimas, nepilnai sukramtytas maistas sukelia virškinimo problemas, padidėjusį skrandžio rūgštingumą ir blogą kvapą sklindantį iš burnos.

Implanto sudėtis ir gydymo eiga:

Norint pakeisti prarasto danties šaknį, į žandikaulį yra sriegiamas mažas titaninis sraigtas – implantas. Titaninė medžiaga efektyviausiai tinka žmogaus organizmui, nes nesukelia alerginių ir atmetimo reakcijų.

Įprastai pilna dantų implantacijos procedūra skiriama į du pagrindinius etapus:

 1. Chirurginis etapas (įsriegimas/gijimas) Po konsultacijos (rentgeno nuotrauka), atlikus diagnostiką (įvertinus kaulo tankį ir tinkamumą), sudarius gydymo planą, įsriegiamas implantas – paruošiama implantacijos vieta ir naudojant specialų prietaisą į kaulą yra įsriegiamas implantas. Po to susiuvamos dantenos ir paliekama gyti. Siūlai pašalinami po 7-10 d.
 2. Protezavimo etapas. Priklausomai nuo situacijos ir implanto prigijimo, po 3-4 mėnesių nuimamas antspaudas ir ant implanto pritvirtinamas laikinasis vainikėlis. Būtent dėl laikinojo vainikėlio danties pacientas iš karto po procedūros gali džiaugtis šypsena.

Vienmomentė implantacija

 1. Chirurginis etapas (įsriegimas/gijimas) Po konsultacijos (rentgeno nuotrauka), atlikus diagnostiką (įvertinus kaulo tankį ir tinkamumą), sudarius gydymo planą, įsriegiamas implantas – paruošiama implantacijos vieta ir naudojant specialų prietaisą į kaulą yra įsriegiamas implantas. Po to susiuvamos dantenos ir paliekama gyti. Siūlai pašalinami po 7-10 d.
 2. Protezavimo etapas. Priklausomai nuo situacijos ir implanto prigijimo, po 3-4 mėnesių nuimamas antspaudas ir ant implanto pritvirtinamas laikinasis vainikėlis. Būtent dėl laikinojo vainikėlio danties pacientas iš karto po procedūros gali džiaugtis šypsena.

Įprastai pilna dantų implantacijos procedūra skiriama į du pagrindinius etapus:

Norintiems greito ir efektyvaus rezultato rekomenduojama vienmomentė implantacija. Ši procedūra gelbėja tuos, kurie gyvena užsienyje ir nori dantis tvarkyti patikimose lietuviškose odontologijos klinikose arba tuos, kuriems trūksta laiko dantų tvarkymui. Vienmomentė implantacija gali būti taikoma ne kiekvienam – pirmiausia įvertinama ar paciento burnos būklė ir žandikaulio kaulo tinkamumas.

Vienmomentės implantacijos metu pašalinamas sugedęs, lūžęs ar kitaip paveiktas dantis ir vietoje jo šaknies, tą pačią dieną, įsriegiamas implantas.

Vienmomentės implantacijos privalumai:

 • Per pusę trumpesnis gydymo laikas.
 • Mažesnis vizitų skaičius.
 • Reikalinga tik viena chirurginė procedūra, tad kaulas, kietieji ir minkštieji audiniai stipriai nepažeidžiami bei išlaiko savo kontūrą. Tai yra labai svarbu tolimesnės protezavimo procedūros estetiniams rezultatams.
 • Dėl mažesnio chirurginių intervencijų skaičiaus, pacientas patiria mažesnį stresą ir diskomfortą, yra išvengiama ilgai gyjančių pjūvių dantenose ir pooperacinių reiškinių (skausmo, tinimo, kraujavimo).
 • Procedūra atliekama iškart po danties rovimo.
 • Vienmomentės implantacijos metu iškart galima protezuoti laikina karūnėle, tad estetiška šypsena ir kramtymu džiaugiamasi tą pačią dieną. Po 3-4 mėnesių, priklausomai nuo individualios situacijos, laikina karūnėlė pakeičiama nuolatiniu protezu, kuris pilnai atkuria kramtymo funkciją bei dailią šypseną.
 • Procedūra užtrunka trumpai ir yra visiškai neskausminga.
 • Vienmomentės implantacijos metu išvengiama kaulo ir dantenų priauginimo procedūrų.

Vienmomentės implantacijos ypatumai

Pirmiausia, norint atllikti vienmomentę implantaciją labai svarbu žinoti ar paciento burnos būklė yra tam tinkama:

 • Danties šaknį supantis žandikaulio kaulas yra sveikas;
 • Kaulas pakankamos masės;
 • Nėra šaknies uždegimo ar kitų komplikacijų.

Chirurgas privalo padaryti panoraminę rentgeno nuotrauką ir įsitikinti, jog duomenys procedūrai palankūs. Vienmomentė implantacija itin techniškai sudėtinga ir didelės chirurgo patirties reikalaujanti procedūra. Nekvalifikuoto gydytojo atliekama implantacija gali įtakoti dideles komplikacijas bei kainuoti ne tik pinigus, bet ir estetiškos šypsenos galimybę.

Implantų rūšys:

Mūsų tikslas pagerinti Jūsų gyvenimo kokybę, grąžinti kramtymo funkciją ir estetišką išvaizdą. Norėdami pasiekti efektyviausių rezultatų, kruopščiai atrenkame odontologinius reikmenis ir medžiagas. Dėl to, GMK odontologijos klinikoje dirbame tik su aukščiausios rūšies implantais: „OSSTEM Implant”, „MegaGen” ir „Straumann”. Koks implantas Jums tinkamiausias, rekomenduojame konsultacijos metu išanalizavę esamą burnos būklės situaciją.

Osstem implantai:

 • Vieni iš plačiausiai naudojamų implantų (net 80-yje šalių implantacijos procedūrai renkamasi Osstem);
 • „OSSTEM Implant” kompanija turi didelę klinikinę bazę, kurioje atlieka mokslinius tyrimus ir nuolat tobulina savo produkciją;
 • Osstem implantų atmetimo galimybė vos 99,8%;
 • Implantai sukurti naudojant šiuolaikines technologijas. Implanto dizainas, paviršiaus apdorojimas ir protezinės dalies sujungimo tikslumas, sukurtas specialiai tam, kad pacientas jaustų kuo didesnį komfortą;
 • Kiekvienas pacientas gauna autentišką implantų pasą.

MegaGen implantai:

 • Su šiais implantais odontologai dirba net 91-oje pasaulio šalyje;
 • MegaGen implantams suteikiama viso gyvenimo garantija. Implantui neprigijus, jis pakeičiamas nauju;
 • MegaGen implantų sistemą sudaro itin gausus, natūraliai atrodančių protezavimo detalių asortimentas, iš kurio gydytojas gali išrinkti kiekvienam, net ir sudėtingiausiam atvejui, tinkamiausią variantą.

Rekomendacijos prieš implantacijos procedūrą

PRIEŠ procedūrą:

 • Yra būtina burnos higiena, kurią galime atlikti GMK klinikoje;
 • Procedūros dieną negalima skalauti burnos skalavimo skysčiu;
 • Tą pačią dieną po procedūros rekomenduojama nerūkyti ir nevartoti alkoholio;
 • Tą pačią dieną po procedūros būtina vengti karšto maisto, gėrimų. Vartoti galima tik šiltą maistą.

 

Implantacijos procedūras GMK klinikoje atlieka mokslų daktaras, burnos ir žandikaulio chirurgas Algirdas Lukošiūnas, kurio darbo patirtyje – mažiausias neprigijusių implantų skaičius! Kiekvieno paciento šypsena – patikimose rankose.

Straumann implantai:

 • Šveicariški, plataus asortimento ir lanksčios kainos implantai;
 • Aukštas prigijimo rodiklis – 96,4%;
 • Unikalus implantų lydinys – Roxolid, kuris leidžia naudoti vienu diametru mažesnį implantą ir 54% atvejų išvengti kaulo priauginimo operacijos bei atlikti mažesnę intervenciją į žmogaus organizmą.
 • Straumann implanto paviršius – Slactive. Tai mikrolygmeniu porėtas paviršius, kuris garantuoja geresnį ir greitesnį implanto prigijimą, gerina kaulinio audinio maitinimą krauju, mažina uždegimą ir pagreitina kaulo formavimąsi.

Straumann implantai:

 • Šveicariški, plataus asortimento ir lanksčios kainos implantai;
 • Aukštas prigijimo rodiklis – 96,4%;
 • Unikalus implantų lydinys – Roxolid, kuris leidžia naudoti vienu diametru mažesnį implantą ir 54% atvejų išvengti kaulo priauginimo operacijos bei atlikti mažesnę intervenciją į žmogaus organizmą.
 • Straumann implanto paviršius – Slactive. Tai mikrolygmeniu porėtas paviršius, kuris garantuoja geresnį ir greitesnį implanto prigijimą, gerina kaulinio audinio maitinimą krauju, mažina uždegimą ir pagreitina kaulo formavimąsi.

Ką turiu žinoti po implantavimo?

 • Vieną savaitę po procedūros apnašas nuo žaizdos valyk specialiu šepetėliu ir vaškiniu tarpdančių siūlu, venk operuotos vietos. Dėl tikslaus valymo grafiko ir naudojamų priemonių pasirinkimo turi informuoti chirurgas, nes tai priklauso nuo individualios situacijos.
 • Po operacijos rekomenduojame bent dieną vengti sunkaus fizinio, protinio darbo, aktyvią fizinę veiklą pradėti tik po 2 savaičių.
 • Venk kramtyti ypač kietą, aštrų maistą 3 – 4 dienas po operacijos;
 • Patinimai – normalu. Malšinkite tai su specialu šaldomuoju paketu. Šaldoma 20 minučių, su tiek pat minučių pertraukomis keletą valandų.
 • Skausmas – normalu. Reikėtų griežtai vartoti tik gydytojo rekomenduotus priešuždegiminius vaistus.
 • Nerūkyti po peracijos mažiausiai 2 savaitės. Rūkymas lėtina kraujotaką, žaizdos gija lėčiau, gali patekti bakterijų, atsiranda implanto atmetimo galimybė.

Registruokitės internetu dabar!

  Justina

  Justina

  I will be back soon

  Justina

  Sveiki!

  Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

  Messenger