Savanorių pr. 11E, Vilnius

Sedacija

  • Vengiate apsilankyti pas odontologą, nes bijote skausmo?
  • Vien mintis apie dantų gydymą kelia didžiulį ir nevaldomą stresą?
  • Baimę odontologijai jus lydi dar iš vaikystės po nemalonios patirties odontologo kabinete?

Tokiu atveju, turėti nepriekaištingą šypseną, išvengiant skausmo, jums padės DANTŲ GYDYMAS BE SKAUSMO IR ATSIPALAIDAVUS SU SEDACIJA.

Registruotis vizitui

Kas yra sedacija?

Sedacija – tai lengvas užmigdymas dantų gydymo metu, naudojant nedidelę vaistų dozę. Sedacija leidžia pacientui atsipalaiduoti ir nejausti jokio skausmo ar diskomforto. Šis lengvas medikamentinis sąmonės slopinimas nėra bendrinė nejautra (bendroji narkozė), sedacija nesukelia gilaus miego, nebent tik lengvą mieguistumą iš kurio galima lengvai pažadinti. Sedacijos lygis parenkamas pagal numatomą gydymo apimtį ir paciento būklę. GMK odontologijos implantologijos klinikoje sedaciją atlieka gydytojas anesteziologas – reanimatologas, kuris paciento būklę stebi viso gydymo metu.

Kokių procedūrų metu yra atliekama sedacija – laikinas užmigdymas?

  • Atliekant chirurgines operacijas: protinių dantų šalinimą, dantų šaknų kanalų šalinimą, žandikaulio kaulo priauginimą, sinuso pakėlimą ir kitas operacijas.
  • Atliekant implantaciją.

Ar sedacija (laikinas užmigdymas) yra saugi?

Procedūra yra visiškai saugi, nes viso gydymo metu pacientas yra prižiūrimas profesionalaus gydytojo anesteziologo – reanimatologo, kuris stebi paciento kvėpavimą, kraujospūdį ir širdies ritmą. Ant paciento piršto yra dedamas specialus deguonies koncentracijos daviklis, ant žasto – kraujospūdžio matavimo manžetė, nuolat registruojama elektrokardiograma, širdies ritmas ir dažnis.

Vaistų dozė yra apskaičiuojama atsižvelgiant į paciento svorį, gretutines ligas bei procedūros trukmę.

Kokie yra sedacijos tipai?

Peroralinė sedacija – tai lengvo lygio sąmonės slopinimas medikamentais. Likus 15-30 min. iki procedūros pacientas išgeria benzodiazepinų grupės preparatą, kuris sukelia apsnūdimą, lengvą mieguistumą, tačiau pacientas neužmiega, yra atsipalaidavęs ir nejaučia jokio skausmo.

Intraveninės sedacijos metu kateteriu vaistai pacientui yra leidžiami tiesiai į veną. Pacientas atsipalaiduoja ir panyra į negilų miegą, dažniausiai pabudęs procedūros neatsimena. Taip pat, skirtingai nei bendroji anestezija (narkozė), atliekant intraveninę sedaciją nėra sutrikdomas paciento kvėpavimas. Intraveninė sedacija yra efektyvesnė nei peroralinė ir yra taikoma, kai gydymas yra sudėtingesnis ir trunka ilgesnį laiką.

Abiem sedacijos atvejais tiksli vaistų dozė yra apskaičiuojama atsižvelgiant į paciento svorį, gretutines ligas bei procedūros trukmę, o viso gydymo metu paciento būklę stebi gydytojas anesteziologas – reanimatologas.

Ką svarbu žinoti PRIEŠ ir PO sedacijos?

Prieš atliekant nejautrą, reikėtų 6 val. nieko nevalgyti ir 2 val. nevartoti jokių skysčių. Pacientams į kliniką patariama atvykti su lydinčiu asmeniu, kad po gydymo jais galėtų saugiai pasirūpinti, palydėti į namus. Taip pat, procedūros dieną negalima vairuoti, rekomenduojama atidėti svarbius susitikimus ir sprendimus, nes koncentracija aplinkoje gali būti sudėtingesnė. Jeigu pacientas yra peršalęs, yra pakilusi temperatūra, serga širdies, kraujagyslių nepakankamumu, diabetu ar kitomis imuninėmis ligomis būtina informuoti gydytoją, kad jis galėtų apskaičiuoti vaistų dozę bei įvertinti, ar bus galima taikyti sedaciją, ar rekomenduos kitą nejautrą.

Kada negalima gydyme taikyti sedacijos?

Nėščiosioms, sergantiems tam tikromis nervų sistemos ligomis sedacija neatliekama. Pacientams su sunkia miego apnėjos forma, didelio laipsnio nutukimu, kvėpavimo takų obstrukcija siūloma peroralinė sedacija.

D.U.K

Iš miego pabusite greitai. Tačiau lengvą apsvaigimą galite jausti, todėl kurį laiką paprašysime likti klinikoje (iki 1 val.), o namo grįžti su lydinčiu asmeniu.

Joks skausmas gydymo metu nėra jaučiamas – tiksliai apskaičiuota vaistų dozė pacientą atpalaiduoja ir jis panyrą į miegą.

Sedacija rekomenduojama pacientams:

  • Patiriantiems didelį stresą dėl gydymo.
  • Bijantiems skausmo.
  • Turintiems stiprų pykinimo, žiaugčiojimo, springimo jausmą.
  • Negalintiems ramiai išsėdėti odontologo kėdėje.
  • Jeigu odontologinis gydymas yra sudėtingas ir trunka ilgesnį laiką.

Po laikino užmigdymo į darbus galima grįžti kitą dieną. Namo po gydymo keliauti galima gydytojui įvertinus paciento būklę, vairuoti procedūros dieną draudžiama.

GMK klinikoje už odontologines paslaugas galite atsiskaityti palankiomis „GF Medlizingo” paslaugomis. Sužinokite daugiau ČIA

Daugiau informacijos apie sedaciją galime suteikti telefonu +370 686 99300 arba atvykus į GMK kliniką adresu: Savanorių pr. 11E, Vilnius.

Justina

Justina

I will be back soon

Justina

Sveiki!

Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

Messenger