Savanorių pr. 11E, Vilnius

Burnos higiena

Procedūros metu specialiais instrumentais yra pašalinamos dantų apnašos ir akmenys, įvertinama dantų ir dantenų būklė, burnos ertmės ligos, supažindinama su taisyklinga kasdienine dantų higiena namuose.

Registruotis vizitui

Profesionali burnos higiena – kas tai?

Profesionali burnos higiena – tai odontologo kabinete atliekama procedūra, kurios metu specialiais instrumentais yra pašalinamos dantų apnašos ir akmenys, įvertinama dantų ir dantenų būklė, burnos ertmės ligos, supažindinama su taisyklinga kasdienine dantų higiena namuose. Gera dantų priežiūra bei reguliari profesionali burnos higiena yra vienos efektyviausių prevencinių priemonių, leidžiančių išvengti įvairių dantų ir burnos ertmės ligų.

Kodėl svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną?

Norint turėti sveiką ir gražią šypseną, nepakanka vien tik individualios higienos namuose. Būtina apsilankyti pas odontologą ar burnos higienistą 1-2 kartus per metus, kad išvengtume ar laiku stabdytume gingivitą (dantenų uždegimą). Negydomas gingivitas, sukelia periodontitą – tirpsta žandikaulio kaulas, dantys išilgėja, tampa paslankūs, nestabdant proceso ilgainiui dantys prarandami. Taip pat, nėščiosioms labai svarbu reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, nes hormonų kaita gali turėti įtakos ne tik dantukų būklei, bet ir vaisiui.

Kada rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną?

Burnos higienos procedūrą odontologo kabinete dažniausiai reikėtų atlikti kas  6 mėn., tačiau kiekvienu atveju svarbu atsižvelgti į individualią dantų būklę. Dažnesni vizitai rekomenduojami besilaukiančioms moterims, rūkantiems, turintiems periodantito ligų. Pacientams, turintiems implantus, fiksuotus neišimamus protezus, burnos higieną privalo atlikti kas 6 mėn., nešiojantys dantų breketus – kas 4 mėn. arba kada rekomenduoja higienistas.

Norint palaikyti gerą vaikų dantukų būklę, rekomenduojama pas gydytoją  odontologą apžiūrai ir higienai apsilankyti 1-2 kartus per metus.

Profesionali burnos higiena būtina prieš burnos chirurgines procedūras, dantų implantacijos procedūras, ortodontinio gydymo metu, prieš dantų balinimą, estetinį dantų plombavimą.

Profesionalios burnos higienos eiga:

  1. Odontologas vizito metu įvertina kietųjų ir minkštųjų burnos audinių būklę, dantų ir dantenų būklę, burnos ertmės ligas.
  2. Dantų apnašos ir akmenys (konkrementai) šalinimi rankiniais instrumentais (kiuretėmis) ir odontologiniu ultragarsiniu skaleriu. (Galima būtų šalia įdėti kaip tie instrumentai atrodo.)
  3. Oro abrazijos būdu AIR-FLOW dantys nupoliruojami . AIR FLOW – visiškai neskausmingas būdas, kurio metu vandens, stipraus oro ir specialių miltelių srove pašalinamos kavos, arbatos ir nikotino paliktos apnašos – dantys pašviesėja.
  4. Profesionalia poliravimo pasta nupoliruojami dantų ir plombų paviršiai (ant nupoliruotų dantų paviršių mažiau kaupiasi apnašos).
  5. Jei reikia odontologas/burnos higienistas atlieka fluoro lako aplikacijas.
  6. Pacientas yra supažindinamas su taisyklinga burnos higiena namuose, parenka individualiai geriausiai tinkančias burnos higienos priemones.

D.U.K.

Dantų akmenys – tai kietos kalkinės apnašos, kurios susidaro tarpdančiuose, ant dantų bei dantenų, protezų paviršiaus. Dažniausiai dantų apnašos susidaro dėl prastos burnos higienos, netinkamo tarpdančių valymo. Nevalant tarpdančių 3 dienas, apnašos pradeda kietėti, o po savaitės virsta stipriais akmenimis, kuriuos jau reikia šalinti specialistų pagalba. Taip pat, jei naudojate prastos kokybės dantų šepetėlį, tokia valymo priemonė susikaupusias apnašas nuvalo neefektyviai. Ir, žinoma, mitybos įpročiai – dantų sveikatai itin kenkia daug cukraus ir angliavandenių turintys maisto produktai, nes burnos bakterijos juos naudoja kaip maistą, iš jų pasigamindamos sau reikiamą energiją, jos greičiau dauginasi, auga ir skatina dantų apnašų susidarymą.

Svarbu kuo skubiau kreiptis į profesionalą ir užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi.

Įprastai burnos higienos procedūra nėra skausminga, tačiau pacientai turintys jautrius dantis gali jausti nežymų skausmą, nedidelį diskomfortą. Tokiu atveju gali būti taikomas nuskausminimas ir procedūros metu pacientas nieko nejaus.

Klinikoje burnos higienos procedūrą klinikoje rekomenduojama atlikti kas 6 mėnesius. Nešiojantiems dantų tiesinimo breketus – 4 kartus per metus.

Taip, ši procedūra visiškai saugi ir atliekama besilaukiančioms ir maitinančioms moterims.

Registruokitės internetu dabar!

    Justina

    Justina

    I will be back soon

    Justina

    Sveiki!

    Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

    Messenger