Svarbiausi kriterijai renkantis dantų šepetėlį

Kaip išsirinkti dantų šepetėlį – vieną pagrindinių birnos higienos priemonių, kurią naudojame kiekvieną dieną – ryte ir vakare, norėdami pašalinti susikaupusias apnašas bei maisto likučius. Dalinamės mūsų GMK odontologijos klinikos gydytojų rekomendacijomis.

 

ŠEPETĖLIO GALVUTĖ. Šepetėlio galvutė. Svarbu, kad ji būtų patogi ir ne per didelė. Smulkesne galvute be vargo išvalysite sunkiau pasiekiamas vietas, pvz.: protinius dantis.

Paaugliams ir suaugusiesiems rekomenduojami šepetėliai, turintys vidutinio dydžio galvutę. Dantų šepetėliai didele galvute skirti išimamiems protezams (plokštelėms) valyti, todėl jie reikalingiausi vyresniojo amžiaus pacientams.

ŠERELIAI. Rinkitės minkštus, švelnius šerelius apvaliais galais, kad burnos ertmės audiniai būtų apsaugoti nuo pažeidimų. Minkšti šereliai yra lankstesni, todėl geriau pašalinamos apnašos. Rinkitės minkštus (soft) arba labai minkštus (ultra soft) šepetėlius. Kuo jautresni dantys ar dantenos kraujuoja, tuo minkštesnį šepetėlį reikėtų naudoti. Kieti skirti tik plokštelėms prižiūrėti, o ne valyti dantis, nes nutrina danties audinius ir traumuoja dantenas.

NATŪRALAUS AR SINTETINIO PLUOŠTO? Rekomenduotume, geriau rinktis šepetėlį su sintetinio pluošto šereliais. Kadangi ant dantų šepetėlių su natūralaus pluošto šereliais yra linkusi kauptis drėgmė, o kartu su ja ir mikroorganizmai, todėl pastarieji yra ne tokie higieniški. Be to, natūralūs dantų šepetėlio šereliai dažnai nusileidžia ir valymo kokybe.

RANKENĖLĖ.  Ji turėtų būti patogi, neslystanti ir tampri, kad sumažintų per didelį spaudimą.

KAKLELIS. Atkreipkite dėmesį, kad kaklelis būtų lankstus ir tamprus, geriausia – lenktas, nes taip efektyviau pašalinamos apnašos.

ELEKTRINIAI DANTŲ ŠEPETĖLIAI. Elektriniai dantų šepetėliai. Jie geriau nuvalo kontaktinių dantų paviršių apnašas, nes jų maža galvutė turi dviejų ilgių šerelius, todėl jie įlenda giliau į tarpdančius. Tačiau būtina žinoti, kad elektriniai dantų šepetėliai netinka turintiems nenuimamus protezus – vainikėlius, tiltinius protezus, nes dėl šepetėlio sukeliamos vibracijos jie gali pradėti blogiau laikytis. Ilgą laiką (ne vienerius metus) valant dantis tokiu šepetėliu gali atsirasti pleištinių defektų dantų kaklelio paviršiuje.

ULTRAGARSINIAI DANTŲ ŠEPETĖLIAI. Jų sukeliama vibracija (apie 30 000 k./min.) veikia bakterijas ir valo apnašas net 3–4 mm atstumu nuo šerelių galų, todėl yra geriau išvalomos sunkiai pasiekiamos dantų zonos bei dantenų kišenės.

LAIKYMAS. Laikymas. Keisti dantų šepetėlį reikėtų kas 2-3 mėnesius. Ir kiekvienas savo asmeninį dantų šepetėlį turėtų laikyti atskirai nuo kito, kad nesidalintų ir nesidaugintų bakterijos. Jei laikote toje pačioje patalpoje, kurioje yra jūsų tualetas, rekomenduojame dantų šepetėlį laikyti uždarą spintelėje – taip apsaugosite jį nuo milijardo bakterijų. Nuleidžiant atdarą unitazą, jame esantys mikrobai pasklinda net 2 metrų spinduliu, vadinasi, ant jūsų šepetėlio gali būti ir išmatų dalelių.

VAIKAMS ar dantenų uždegimu sergantiems suaugusiems reikėtų naudoti labai minkštą dantų šepetėlį. Vidutinio kietumo ar kietus šepetėlius galima naudoti tik retkarčiais, siekiant pašalinti dėmes nuo dantų paviršiaus.

 

O rūpindamiesi gera Jūsų dantukų sveikata bei šypsenos estetika, atrinkome geriausias ir būtiniausias burnos priežiūros priemones, kurias visas patogiai rasite mūsų elektroninėje parduotuvėje

Leave a comment