Savanorių pr. 11E, Vilnius

Sedacija

Sedacija – tai lengvas užmigdymas dantų gydymo metu, naudojant nedidelę vaistų doze.
Sedacija leidžia pacientui atsipalaiduoti ir nejausti jokio skausmo ar diskomforto.

Registruotis vizitui

Kas yra sedacija?

  • Vengiate apsilankyti pas odontologą, nes bijote skausmo?
  • Odontologo baimė yra tokia didelė, kad geriau kenčiate skausmą nei atliekate gydymą?
  • Vien mintis apie dantų gydymą kelia didžiulį ir nevaldomą stresą?
  • Baimę odontologijai jus lydi dar iš vaikystės po nemalonios patirties odontologo kabinete?

Tokiu atveju, turėti nepriekaištingą šypseną, išvengiant skausmo,  jums padės dantų gydymas, taikant sedaciją. Šis lengvas medikamentinis sąmonės slopinimas nėra bendrinė nejautra (bendroji narkozė), sedacija nesukelia gilaus miego, nebent tik lengvą mieguistumą iš kurio galima lengvai pažadinti. Sedacijos lygis parenkamas pagal numatomą gydymo apimtį ir paciento būklę.

Kam rekomenduojama sedacija?

Sedacija rekomenduojama pacientams:

  • Patiriantiems didelį stresą dėl gydymo.
  • Bijantiems skausmo.
  • Turintiems stiprų pykinimo, žiaugčiojimo, springimo jausmą.
  • Negalintiems ramiai išsėdėti odontologo kėdėje.
  • Jeigu odontologinis gydymas yra sudėtingas ir trunka ilgesnį laiką.

Ar sedacija (laikinas užmigdymas) yra saugi?

Procedūra yra visiškai saugi, nes viso gydymo metu pacientas yra prižiūrimas profesionalaus anesteziologo, kuris stebi paciento kvėpavimą, kraujospūdį ir širdies ritmą, todėl ji puikiai tinka ir vaikams. Ant paciento piršto yra dedamas specialus deguonies koncentracijos daviklis, o ant žasto – kraujospūdžio matavimo manžetė.

Vaistų dozė yra apskaičiuojama atsižvelgiant į paciento svorį bei procedūros trukmę.

Kokie yra sedacijos tipai?

Sedacija yra skirstoma į du tipus: peroralinė ir intraveninė.

Peroralinė sedacija – tai lengvo lygio sąmonės slopinimas medikamentais. Likus 15-30 min. iki procedūros pacientas išgeria benzodiazepinų grupės preparatą, kuris sukelia apsnūdimą, lengvą mieguistumą, tačiau pacientas neužmiega, yra atsipalaidavęs ir nejaučia jokio skausmo.

Intraveninės sedacijos metu kateteriu vaistai pacientui yra leidžiami tiesiai į veną. Pacientas atsipalaiduoja ir panyra į negilų miegą, dažniausiai pabudęs procedūros neatsimena. Taip pat, skirtingai nei narkozė, atliekant intraveninę sedaciją nėra stabdomas paciento kvėpavimas. Intraveninė sedacija yra efektyvesnė nei peroralinė ir yra taikoma, kai gydymas yra sudėtingesnis ir trunka ilgesnį laiką.

Abiem sedacijos atvejais tiksli vaistų dozė yra apskaičiuojama atsižvelgiant į paciento svorį bei procedūros trukmę, o viso gydymo metu paciento būklę stebi gydytojas anesteziologas.

Sedacija vaikams.

Peroralinė sedacija rekomenduojama vaikams, kuomet gydomi 1-2 dantukai. Intraveninė sedacija – kada gydymas yra sudėtingesnis ir trunka ilgesnį laiką (vieno vizito metu galima pataisyti net 10-12 karieso pažeistų dantų). Sedacija yra visiškai saugi vaikams, nes vaistų dozės yra apskaičiuojamos atsižvelgiant į vaiko svorį ir procedūros trukmę, o vaiko būklę viso gydymo metu stebi profesionalus anesteziologas.

Pabudę iš nejautros dažniausiai vaikučiai pačios procedūros net neprisimena arba vienintelis prisiminimas yra tik greitas vaistų suleidimas, panašus į uodo įkandimą. Taip formuojamas teigiamas požiūris vaikui apie procedūrą, vizitą, o ir kitą kartą pas odontologą vaikas grįžta noriai.

Ką svarbu žinoti PRIEŠ ir PO sedacijos?

Prieš atliekant nejautrą, reikėtų 6 val. nieko nevalgyti ir 2 val. nevartoti jokių skysčių. Pacientams į kliniką patariama atvykti su lydinčiu asmeniu, kad po gydymo juo galėtų saugiai pasirūpinti, palydėti į namus. Taip pat, procedūros dieną negalima vairuoti, rekomenduojama atidėti svarbius susitikimus ir sprendimus, nes koncentracija aplinkoje gali būti sudėtingesnė. Jeigu pacientas yra peršalęs, yra pakilusi temperatūra, serga širdies, kraujagyslių nepakankamumu, diabetu ar kitomis imuninėmis ligomis būtina informuoti gydytoją, kad jis galėtų apskaičiuoti vaistų dozę bei įvertinti, ar bus galima taikyti sedaciją, ar rekomenduos kitą nejautrą.

Kada negalima gydyme taikyti sedacijos?

Nėščiosioms, sergantiems tam tikromis nervų sistemos ligomis sedacija neatliekama. Pacientams su sunkia miego apnėjos forma, didelio laipsnio nutukimu, kvėpavimo takų obstrukcija siūloma peroralinė sedacija.

D.U.K.

Iš miego pabusite greitai. Tačiau lengvą apsvaigimą galite jausti, todėl kurį laiką paprašysime likti klinikoje (iki 1 val.), o namo grįžti su lydinčiu asmeniu.

Joks skausmas gydymo metu nėra jaučiamas – tiksliai apskaičiuota vaistų doze pacientą atpalaiduoja ir jis panyrą į miegą.

Po laikino užmigdymo į darbus galima grįžti kitą dieną. Namo po gydymo keliauti galima gydytojui įvertinus paciento būklę, vairuoti procedūros dieną draudžiama.

Justina

Justina

I will be back soon

Justina

Sveiki!

Atsakysime į visus Jūsų turimus klausimus :)

Messenger