Dantų protezų rūšys

Fiksuoti (neišimami) dantų protezai

 Fiksuoti dantų protezai tvirtinami prie likusių dantų burnoje arba ant implantų. Neišimamų protezų tikslas – suteikti pacientui pojūtį, jog jis su savo dantimis.

 • Fiksuoti dantų protezai gali būti:
 • Dantų vainikėliai
 • Tiltiniai protezai
 • Protezavimas ant implantų
 • Porceliano laminatės – venyrai

 

Dantų vainikėliai:

Ant vieno danties gaminamas protezas, kuris atstato prarastą dantį, jo formą, spalvą ir funkciją. Dantų vainikėlių rūšys:

 • Cirkonio oksido keramikos vainikėliai – itin tvirtos bemetalės keramikos restauracijos, kurios susideda iš cirkonio keramikos balto karkaso, padengto porceliano sluoksniu. Šie vaikinėliai pritaikomi tiek šoninių, tiek priekinių dantų atstatymui.
 • Bemetalės keramikos vainikėlis – natūralaus danties išvaizda, tačiau nėra toks tvirtas kaip cirkonio keramikos protezas. Naudojamas tik priekiniams dantims.
 • Metalo keramikos vainikėlis – dantų spalvos keramika (porcelianu) padengtas metalinis karkasas. Spalva nustatoma pagal individualų pageidavimą, pritaikant prie esamų dantų. Protezavimo metu dantis yra šlifuojamas, siekiant išgauti norimą formą.
 • Lietas vainikėlis – iš tauriųjų ir netauriųjų metalo lydinių gaminami protezai itin patvarūs, tačiau dėl spalvos rekomenduojami tik galinių dantų srityje.

 

Tiltiniai protezai:

Protezai taikomi kuomet trūksta vieno ar kelių dantų. Šalia tuščių vietų esantys dantys protezuojami vainikėliais ir sujungiami tarpine dalimi, kuri atlieka trūkstamo danties funkciją. Šie protezai taip pat gali būti tvirtinami ant implantų.

 

Porceliano laminatės – venyrai:

Dažniausiai naudojami dėl estetikos priekiniams dantims. Yra itin ploni, dėl to pats dantis mažai šlifuojamas. Venyrai taikomi kaip estetinio plombavimo alternatyva.

 

Protezavimas ant implantų:

Šiuo metu patikimiausia ir ilgaamžiškiausia prarastų dantų atkūrimo technologija. Tik šios procedūros pagalba atkuriamas visas dantis – nuo šaknies iki vainiko. Apie dantų implantacija skaitykite čia (galėtume įdėti įskiepą į implantacijos procedūrą).

Po implantacijos procedūros, sugijus audiniams, implantas naudojamas kaip atrama vainikėliui. Šie vainikėliai ant implantų gali būti iš metalo keramikos arba cirkonio keramikos.

 

Išimami dantų protezai:

Šie protezai naudojami, kuomet netenkama visų arba dalies dantų. Išimami protezai yra rekomenduojami, kai nėra galimybės protezus fiksuoti ant turimų dantų ar implantų. Išimami protezai būna 2 rūšių:

 • Lanko atraminiai protezai
 • Elastinės plokštelės
 • Lanko atraminiai protezai

 Šie protezai užima mažiau vietos burnoje nei plokštelės, yra patogesni ir gali būti fiksuojami specialiais užraktais. Užraktai suteikia protezui stabilumo, yra mažiau pastebimi negu vielutės, kurios laiko išimamas plokšteles. Lanko atraminio protezo karkasas pagamintas iš metalo, tiksliai prisitaiko prie burnos gleivinės. Kramtymas paskirstomas atraminiams dantims, tad lėčiau tirpsta kaulas.

 

Elastinės plokštelės:

Šios plokštelės yra labai lanksčios, nelūžinėjančios ir beveik nepastebimos, tvirtinamos elastiniais nematomais dantenų spalvos kabliukais, tad atrodo estetiškai. Šių protezų gamybai naudojami spalvų pigmentai savo sudėtyje neturi kadmio (minkšto ir tąsaus sunkiojo metalo), kitų metalo oksidų, todėl nesukelia alerginių reakcijų ir nepalieka nemalonaus metalo skonio burnoje.

D.U.K.

Dantų protezų pasirinkimas yra itin platus, kokie bus tinkamiausi odontologas įvertina atsižvelgęs į individualią klinikinę situaciją. Dažniausiai yra siūlomi dantų protezai fiksuoti ant dantų arba implantų ir išimami protezai.

Dantų priežiūra, turint fiksuotus dantų protezus, niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų higienos. Nešiojant išimamus dantų protezus, tokius kaip, pavyzdžiui dantų plokštelės, valyti reikia po kiekvieno valgymo, nes po jais kaupiasi maisto likučiai ir apnašos. Kartą per metus reikėtų atlikti profesionalią burno higieną klinikoje, o turint implantus – higiena rekomenduojama kas 6 mėnesius.

GMK klinikoje už odontologines paslaugas galite atsiskaityti palankiomis „GF Medlizingo” paslaugomis. Sužinokite daugiau ČIA 

Daugiau informacijos apie dantų protezavimą galime suteikti telefonu +370 686 99300 arba atvykus į GMK kliniką adresu: Savanorių pr. 11E, Vilnius.

[contact-form-7 404 "Nerasta"]