dantu laminates

Dantų laminatės – ilgalaikė investicija į žavią šypseną

Dantų laminavimas – itin aukšta kokybe ir ilgaamžiškumu išsiskirianti dantų restauracija, norintiems turėti estetišką ir natūraliai baltą šypseną. Apie procedūrą, dantų laminačių privalumus ir alternatyvą – estetinį dantų plombavimą – kviečiame skaityti straipsnyje!

Dantų laminatės – tai specialios labai plono keramikos pluošto plokštelės, fiksuojamos ant priekinių dantų paviršiaus, siekiant paslėpti matomus dantų estetinius trūkumus ar sukurti itin patrauklią holivudinę šypseną. Dantų laminatėmis galima koreguoti netiesiai augančius ar nuskilusius dantis, uždengti tarpdančius, suvienodinti vieno ar kelių dantų spalvas bei suteikti norimą baltumą ir blizgumą priekiniams dantims. Dėl savo itin natūralių ir estetiškų rezultatų, ilgaamžiškumo bei pakankamai greitai išgaunamų kokybiškų rezultatų dantų laminavimas šiuo metu yra viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų, leidžianti turėti sveiką ir žavingą šypseną.

DANTŲ LAMINAVIMO PROCEDŪRA

Dantų laminatės kiekvienam pacientui yra gaminamos individualiai dantų technikų laboratorijoje. Dažniausiai dantų laminatėms gaminti yra naudojamos itin plono sluoksnio (0,3-0,5 mm) šviesai pralaidžios porceliano plokštelės. Kartais laminatės yra gaminamos iš kompozito.

Neskausmingos procedūros metu tvirtais klijais dantų laminatės yra klijuojamos ant natūralaus danties, prieš tai, jei yra poreikis, jį šiek tiek pašlifavus (apie 0,3 – 1 mm). Šalinamas audinių sluoksnis yra labai plonas, tik tiek, kad užtektų vietos laminatei. Siekiant, kad laminatės užsidėtų tolygiai ir neatšoktų, jos yra klijuojamos palaipsniui, spaudžiant ir atleidžiant, kad pasišalintų medžiagų perteklius ir būtų atkurta natūrali šypsena. Dantų laminavimo procedūros rezultatais – gražia ir pasitikėjimą keliančia šypsena – galite džiaugtis iš karto!

ILGALAIKĖ INVESTICIJA Į GROŽĮ

Atlikti klinikiniai tyrimai parodė, kad laminačių ir tvirtinimo medžiagų efektas net ir po 5 metų yra toks pat, kaip procedūros dieną, taigi tai puiki investicija į sveiką ir patrauklią šypseną. Laminačių sudėtis yra labai panaši į tikrąjį dantų emalį, todėl organizmas laminates puikiai toleruoja, jos nepažeidžia šalia esančių dantų. O ir priežiūra niekuo nesiskiria nuo šalia esančių natūralų dantų. Svarbu valyti dantis dantų šepetėliu ir tarpdančių siūlų bei reguliariai atlikti profesionalią dantų higieną klinikoje.

Laminatės yra atsparios dilimui, skilimui, dažančių maisto produktų poveikiui, ant jų beveik nesikaupia apnašos, todėl jų spalva bei blizgesys ilgainiui nekinta arba pokyčiai yra vos pastebimai. Taip pat, didelis privalumas yra tai, kad norint koreguoti dantų išvaizdą, laminates galima nuimti ir pakeisti kitomis.

Tačiau, svarbu suprasti, kad laminatės yra skirtos kosmetiniam sveikų dantų išvaizdos tobulinimui, bet ne dantų ligų gydymui. Todėl, jei dantys yra labai pažeisti karieso, nuskilusi didelė danties dalis, kenčiate nuo dantenų ar šaknies kanalų ligų, rekomenduojama rinktis kitokį dantų atstatymo būdą.

DANTŲ LAMINATĖS IR ESTETINIS DANTŲ PLOMBAVIMAS. KURI DANTŲ RESTAURACIJA TINKAMA MAN?

Alternatyva dantų laminavimo procedūrai yra estetinis dantų plombavimas. Ši dantų restauracija leidžia natūraliai atkurti anatominę danties struktūrą, panaikinti tarpus ar koreguoti spalvą, išsaugant kuo didesnį plotą natūralių danties audinių. Plombų spalvų paletė yra tokia pat plati, kaip ir laminačių ir kiekvienu atveju yra parenkama individualiai, atsižvelgiant į paciento lūkesčius. Taip pat, šio dantų gydymo privalumas yra tai, kad itin estetiški rezultatai yra sukuriami greičiau (vieno danties plombavimas trunka apie 1 val.) bei už kur kas patrauklesnę kainą nei dantų laminavimas. Tačiau procedūros rezultatai, atliekant estetinį dantų plombavimą, jus džiugins kur kas trumpiau nei pasirinkus laminates, dantys greičiau praras blizgesį bei baltumą.

Abi šios procedūros turi savų privalumų ir renkantis dantų restauracijos būdą reikėtų atsižvelgti, kokio rezultato tikitės.

Šiuolaikinių medicinos technologijų dėka pasitikėjimą suteikiančią patrauklią Holivudo žvaigždžių šypseną galima turėti ne tik vienam kadrui, ką pirmasis trečiajame dešimtmetyje atliko daktaras Charles Pincus, filmavimo metu laikinas laminates priklijavęs besifilmuojantiems aktoriams, o ilgam – kelis ar kelioliką metų. Svarbu atsižvelgti, kokio rezultato tikitės, pasirinkti jūsų lūkesčius atitinkančią odontologijos kliniką ir profesionalus.

GMK klinikoje už odontologines paslaugas galite atsiskaityti palankiomis „GF Medlizingo” paslaugomis. Sužinokite daugiau ČIA

Daugiau informacijos apie dantų laminates galime suteikti telefonu +370 686 99300 arba atvykus į GMK kliniką adresu: Savanorių pr. 11E, Vilnius.

Registruotis vizitui

    Leave a comment

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.