Kas yra botulino toksinas?

Botulino toksino injekcijos efektyviai yra taikomas, tiek odontologijoje – kaip vienas efektyviausių būdų gydyti dantų griežimą, dar vadinamą bruksizmu, tiek estetinėje medicinoje, kaip prevencinė priemonė stabdanti raukšlių formavimąsi bei esamų raukšlių išlyginimui

 

Kaip veikia botulino toksinas?

Neskausmingos procedūros metu itin plona adata suleistas botulino toksinas blokuoja nervinių impulsų sklidimą į raumenis. Neveikiami nervinio impulso, raumenys nesusitraukia ir yra atsipalaidavę, to pasekoje sušvelnėja sąkandis, todėl žmogus nebegriežia dantimis arba tai daro labai minimaliai (tokiu atveju papildomai rekomenduojama miegoti su naktinėmis dantų kapomis). Procedūra yra neskausminga, trunka 15 – 30 min. Pirmasis botulino toksino poveikis pastebimas po 2 – 3 dienų ir išryškėja maždaug po 7-14 dienų, o trunka apie 2 – 3 mėn. Iš pradžių rekomenduojamas injekcijų kursas kas 2 – 3 mėnesius. Reguliariai kartojant injekcijas, botulino poveikis pailgėja ir rezultatas džiugina ilgiau.

 

Kaip yra atliekamas dantų griežimo gydymas botulino toksinu?

Botulino toksinas veikia kaip neuromoduliatorius – jis atpalaiduoja veido raumenis bei blokuoja nervinius impulsus, atsakingus už raumenų aktyvumą. 

Maseteris (kramtomieji raumenys) – tai abejose žandikaulio pusėse esanti pati stipriausia raumenų grupė, juos galite pajusti smarkiai sukandę dantis. Šie raumenys mums padeda kramtyti maistą, taip pat, jie yra atsakingi už nevalingą dantų griežimą bei formuoja veido ovalą. Kai kurių žmonių kramtomieji raumenys yra labai stipriai išreikšti, todėl jų veidai dažnai būna putlesni, kvadrato formos. Simetriškai suleistas botulino toksinas į abejose žandikaulio pusėse esančius maseterio raumenis, juos atpalaiduoja, todėl sušvelnėja sąkandis ir nustojama griežti dantimis, o veido ovalas natūraliai tampa lieknesnis ir harmoningesnis.

 

Ar maseterio atpalaidavimas turės įtakos kramtymui ir kalbėjimui?

Kramtomųjų raumenų atpalaidavimas neturi jokios įtakos nei kalbėjimui, nei kramtymui. Kai kurie pacientai pastebi, kad laikinai maisto kramtymas tampa švelnesnis, minkštesnis, o žandikaulio raumenys po ilgo kramtymo būna šiek tiek įsitempę, bet po 2 savaičių šie pojūčiai išnyksta.

 

Po procedūros:

 • Keletą dienų rekomenduojama nesportuoti,
 • Keletą dienų rekomenduojama nesideginti saulėje, nesilankyti saunoje, negulėti karštoje vonioje;
 • Keletą dienų rekomenduojama nevartoti alkoholio;
 • Būtina vengti botulino toksino poveikį sumažinti galinčių vaistų, apie kurios informuoja gydytojas;
 • Rekomenduojama 4 – 6 valandas praleisti vertikalioje pozicijoje;
 • Rekomenduojama 12 valandų po procedūros neliesti ar masažuoti vietų, į kurias suleistos injekcijos.

 

Procedūra neatliekama:

 • Nėščiosioms bei krūtimi maitinančioms moterims;
 • Jei yra sutrikęs nervinio impulso perdavimas;
 • Veido srityje yra lokalių uždegiminių procesų;
 • Asmuo serga hemofilija;
 • Preparato komponentai gali sukelti alergines reakcijas. 

 

Botulino toksino procedūros yra visiškai saugios ir nekenksmingos, tačiau būtina įsitikinti, jog procedūrą atlieka savo srities specialistas, laikomasi visų higienos reikalavimų, o naudojami produktai kokybiški ir patikrinti gydytojų.

GMK klinikoje už odontologines paslaugas galite atsiskaityti palankiomis „GF Medlizingo” paslaugomis. Sužinokite daugiau ČIA 

Daugiau informacijos apie botulino toksino procedūrą galime suteikti telefonu +370 686 99300 arba atvykus į GMK kliniką adresu: Savanorių pr. 11E, Vilnius.