Burnos higiena

Be profesionalios burnos higienos apie sveikus dantis nėra kalbos

Visi odontologai kaip mantrą kartoja kokia svarbi taisyklinga burnos higiena namuose ir reguliarūs apsilankymai odontologijos klinikoje profesionaliai burnos higienai.

Norime būti tikri, kad ir Jus pasiekia ši mantra – dalinamės pagrindine informacija apie profesionalios burnos higienos svarbą!

Profesionali burnos higiena – tai PREVENCIJA prieš dantų ligas, kariesą, dantenų uždegimą (gingivitą), kaulo ligas (periodontitą). Dažniausiai išgirsite rekomendacijas, kad burnos higieną būtina atlikti kas 6 mėn., tačiau procedūros dažnumą reguliuoja: individualios burnos higienos kruopštumas, burnos terpės pH (seilių sudėtis), taip pat – pacientai turintys ortodontinius aparatus, implantus, dantenų uždegimus turi procedūrą atlikti dažniau.

SVARBU, nes:

Atliekant burnos higieną tik 1 kartą į metus, nebeįmanoma sukontroliuoti karieso, dantenų ligų – prasideda uždegimas,  dantenų kišenės ir kaulo tirpimas. Burnos higienisto darbas yra pastebėti net menkiausius dantų ėduonies pažeidimus – galbūt prasidėjo dantenų uždegimas, kuris turi tendenciją išvešėti iki stipraus gingivito ar periodontito.

GMK klinikoje vertiname ir intensyviai įgyvendiname tikslą išmokyti pacientą taisyklingų burnos priežiūros įpročių, valymo technikų, priemonių pasirinkimo – apie tai papasakoja burnos higienistas.

Kas yra MANO burnoje?

Seilės nuplauna dantų ir gleivinės paviršių, turi antimikrobinių savybių, skatina remineralizacijos procesą.. Jos taip pat mineralizuoja (kietina) apnašas esančias ant dantų. Kuo seilių pH žemesnis, tuo apnašos kietinamos greičiau, tuo dažniau tenka atlikti profesionalią burnos higieną – trijų dienų senumo apnašoms nuvalyti reikia tris kartus didesnės jėgos!

Jūsų seilių sudėtis ir pHh gali kisti dėl hormoninės sistemos pokyčių (nėštumas, stresas), gyvenimo būdo, žalingų įpročių, mitybos.

Būtina išvengti PERIODONTITO:

Periodontitas – uždegimas, kuomet ardomas alveolinis kaulas ir apydančio raiščio sistema.

Profesionali burnos higiena yra pagrindinė prevencinė priemonė užkertanti kelią šios ligos atsiradimui.

Kaip tai vyksta?

Mūsų seilės mineralizuoja minkštą apnašą (neišvalytus maisto likučius) ir tampa kietu mineralizuotu apnašu. Kietas mineralizuotas apnašas lenda po dantenomis sukeldamas dantenų uždegimą ir dantenų kišenės susiformavimą. Laiku nepašalinus kieto mineralizuoto apnašo prasideda periodontitas, kuomet pradeda tirpti kaulas ir dantys tampa paslankūs, atsiranda dantų netekimo grėsmė.

Būtina išvengti GINGIVITO:

Gingivitas – dantenų uždegimas, kuris tampa pastebimas pakitus spalvai, ištinus ir pradėjus kraujuoti dantenoms. Uždegimas prasideda dėl nepakankamos individualios burnos higienos.

Paradoksalu: daugelis pacientų neišsivalo tarpdančių tinkamai dėl dantenų kraujavimo, kurį sukelia tarpdančiuose užsilikę maisto likučiai. GMK burnos higienistai procedūros metu parodo kaip taisyklingai valyti tarpdančius bei rekomenduoja nebijoti kraujavimo. Dažnai ir švariai valomi tarpdančiai palaipsniui nustoja kraujuoti bei kelti diskomfortą.

Norint išlaikyti sveiką, gražią šypseną pirmiausia reikia pradėti nuo burnos higienos įpročių gerinimo. Atvykite pas burnos higienistę, klauskite visko apie savo dantų būklę, gresiančias problemas, tinkamas priemones – būkite savo dantų draugai ir ilgai džiaugsitės sveika šypsena.

GMK klinikoje už odontologines paslaugas galite atsiskaityti palankiomis „GF Medlizingo” paslaugomis. Sužinokite daugiau ČIA

Daugiau informacijos apie burnos higieną galime suteikti telefonu +370 686 99300 arba atvykus į GMK kliniką adresu: Savanorių pr. 11E, Vilnius.

Registruotis vizitui

    Leave a comment

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.