dantu implantavimas

10 dažniausiai užduodamų klausimų apie dantų implantavimą

Algirdas Lukošiūnas CHIRURGAS, MEDICINOS MOKSLŲ DAKTARAS DOCENTASDantų implantavimas – šiuo metu pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo būdas. Ir nors dantų implantacija odontologijoje yra taikoma ilgiau nei penkis dešimtmečius, šis metodas vis dar kelia nemažai klausimų. Į juos atsakyti sutiko mokslų daktaras, GMK odontologijos klinikos burnos bei žandikaulių chirurgas Algirdas Lukošiūnas.

Kas tai yra dantų implantai?

Dantų implantai – tai dantų šaknies pakaitalai, ant kurių yra tvirtinami protezai (dirbtiniai dantys). Jais galima pakeisti vieno ar net visų prarastų dantų šaknis. Siekiant sumažinti atmetimo ir alergijos riziką, implantai yra gaminami iš titano – metalo, kurį žmogaus organizmas lengviausiai įsisavina. Dantų implantai gali būti įsriegiami asmenims, kurių žandikaulis yra susiformavęs – paprastai nuo maždaug 18 m.

Kodėl svarbu netekus danties atlikti implantaciją?

Pirmiausia, netekus danties, sutrinka visa dantų eilė, keičiasi sąkandis. Tuo pačiu dantys pakrypsta, formuojasi gilios periodonto kišenės, kuriose kaupiasi bakterijos, dėl ko ilgainiui netenkama kitų dantų, sutrinka kramtymo funkcija. Taip pat yra galimybė prarastų dantų problemą spręsti, protezuojant tiltiniais protezais, tačiau, manau, šiuolaikinėje odontologijoje tai būtų jau pasenęs metodas.

Kiek laiko delsti dar yra normalu?

Kuo greičiau yra atstatoma dantų eilė, t.y. atliekama implantacija ir protezavimas nenuimamais dantų protezais, tuo rečiau įvyksta aukščiau minėtos komplikacijos. Nesant danties, žandikaulis atrofuojasi, todėl norint išspręsti problemą, tenka taikyti papildomas procedūras, t.y. žandikaulio rekonstrukciją, kas reikalauja dar didesnių išlaidų.

Ar tai skausminga procedūra?

Tai vienas iš opiausių ir aktualiausių klausimų. Procedūra tikrai nėra skausminga.

Kiek laiko ji užima?

Implantacijos procedūra trunka nuo pusvalandžio iki valandos.

O kiek laiko trunka implanto prigijimas?

Implanto prigijimas trunka apie 3-4 mėn. Po to galima atlikti žandikaulio protezavimą.

Kokius implantus geriausia rinktis?

Visos šiuolaikinės implantų sistemos yra gaminamos kokybiškai. Manau, kur kas svarbiau renkantis, atsižvelgti ne į implantus, o į chirurgo patirtį. Ir implantus, manau, geriausiai parinktų pats chirurgas. 

Kokia procedūros kaina?

Mūsų klinikoje vieno implanto įsriegimo kaina svyruoja nuo 580 iki 700 Eur.

Kokia yra implantų priežiūra?

Kaip ir prižiūrint natūralius dantis, svarbiausia yra juos tinkamai valyti šepetėliu, naudotis tarpdančių siūlu. Implantus reikėtų valyti vieno danties šepetėliu. Taip pat kartą per metus reikėtų atlikti konkrementų šalinimą, t.y. burnos higienos procedūrą.

Ar implantams yra suteikiama garantija?

Gamintojai implantams suteikia viso gyvenimo garantiją. Na o implanto tarnavimo garantija – maždaug 20 m

GMK klinikoje už odontologines paslaugas galite atsiskaityti palankiomis „GF Medlizingo” paslaugomis. Sužinokite daugiau ČIA

Daugiau informacijos apie dantų implantavimą galime suteikti telefonu +370 686 99300 arba atvykus į GMK kliniką adresu: Savanorių pr. 11E, Vilnius.

Registruotis vizitui

    Leave a comment

    This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.