Loading...

Valda Vaškienė

KU hidrologijos ir okeanografijos studijų programos absolventė Valda Vaškienė: „Kiekviena paskaita, praktika ir įgytos žinios labai praverčia, o kartais net gelbėja tam tikrose situacijose“.

Papasakok, kaip nusprendei pasirinkti hidrologijos ir okeanografijos bakalauro studijas Klaipėdos universitete?

Esu kilusi iš Skuodo, čia mokiausi Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijoje. Mokykloje dar nežinojau, ko noriu iš gyvenimo, bet turbūt nuo 9 klasės mane itin pradėjo dominti geografija, buvo įdomi ir turizmo sritis. Atrodė, geografijos studijos suteiks galimybių keliauti, pamatyti... Tad svarstant kur stoti, kiek pamenu, norų sąraše buvo “kažkas” su geografija ir netoli nuo gimtojo miesto. Į stojimų sąrašą įrašiau ir hidrologijos ir okeanografijos studijas, nors apie jas ne itin daug te žinojau. Tikriausiai patraukė tai, kad buvo geografija ir studijos Klaipėdoje.

Kokie tavo prisiminimai iš studijų metų?

Įstojus, mane pradžioje išgąsdino fizika ir chemija, kurių buvau atsisakiusi po 10 klasės. Tačiau pradėjus studijuoti supratau, kad išties nieko baisaus nebuvo, viską sėkmingai įveikiau. Tad sakau ir kitiems nebijoti, universitete paskaitos vyksta kitaip, nei pamokos mokykloje.

O turbūt labiausiai įsiminė praktikos. Visos jos buvo įdomios ir naudingos. Kaskart nuvažiavusi prie upės prisimenu hidrologijos praktikas, kai matuodavome debitus, temperatūrą. Taip pat geri prisiminimai iš krantotyros praktikų pajūryje. Studijų metu atlikau gamybinę praktiką Lietuvos hidrometeorologijos tarnyboje. Čia įgijau daug naudingų žinių apie orų stebėjimus, kaip vyksta darbas šioje srityje, kaip gaunama informacija ruošiant orų prognozes.

Taip pat malonu prisiminti paskaitas. Šilti prisiminimai apie prof. Olegą Pustelnikovą –  jo paskaitų metu patikdavo tyrinėti žemėlapius, vandenynus, įlankas, jūras bei juos mokytis ir atsiskaityti. Dar ir dabar tenka bendrauti su kai kuriais dėstytojais, pavyzdžiui, prof. Albertas Bitinas atvažiuoja su hidrologijos studentais į muziejų, dovanoja savo rinktas kolekcijas, kurias ir eksponuojame lankytojams.

@Valdos Vaškienės nuotrauka

Jau šiek tiek pasufleravai, kaip pasisuko tavo karjera po studijų baigimo. Papasakok plačiau.

Baigusi studijas darbo ieškojau gimtajame mieste. Ir radau! Skuodo rajone – akmenų sostinėje, Mosėdyje, kur įsikūręs Respublikinis Vaclovo Into akmenų muziejus. Dirbu vyr.fondų saugotoja-direktoriaus pavaduotoja. Daugumai atrodo, kad turiu saugoti akmenis kaip sargybinis J Bet iš tiesų tai labiau geologinis darbas. Pagrinde dirbu su rieduliukais, mineralais, fosilijomis. Kiekvieną turiu identifikuoti, fotografuoti, sugrupuoti, ruošti parodas. Priimti vertybes iš dovanotojų, sutvarkyti dokumentus, tvarkyti apskaitą. Darbas ne visada yra tik kabinete, vasaros laiku stengiamės išvykti į karjerus paieškoti Lietuvoje randamų akmenėlių, fosilijų, dinozaurų dantukų ir kt. Vykstame ir į kitus muziejus pasisemti žinių.

Kokios studijų metu įgytos žinios ar patirtis praverčia dabartiniame tavo darbe?

Mano darbe labiausiai reikalingos geologinės žinios.  Jos itin praverčia, kai reikia suprasti akmenėlį, t.y., “perskaityti”, kokie procesai lėmė, kaip veikė, kaip susidarė. Nors manau, kad kiekviena paskaita, praktika ir įgytos žinios labai praverčia, o kartais net gelbėja tam tikrose situacijose.

Ką galėtum pasakyti studentui, svarstančiam, ar pasirinkti hidrologijos ir okeanografijos studijas KU?

Žmogus mylintis gamtą, jūrą, vandenyną ir norintis apie tai žinoti daugiau turėtų rinktis šią specialybę. Šis mokslas įdomus tuo, kad ne tik dėstoma „sausa“ teorija, bet vyksta ir labai įvairios praktikos, kas itin domina jauną žmogų. Studijų metu galėsite tikrai daug pamatyti, patirti, įgyti praktiškai pritaikomų žinių.