Pradžia

Baigus ekologiją tampama gamtos advokatais

Pristatome Modestą Bružą – tai ornitologas ir gamtininkas iš Klaipėdos universiteto Gamtos muziejaus, šiuo metu studijuoja ekologijos magistrą Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete.

Kokie pliusai esti studijuojant ekologiją Klaipėdos universitete?

Klaipėdos universitete yra suteiktos kone visos galimybės studijuoti, atlikti tyrimus pasirinkta moksline tema, juolab, jog turime naująjį Jūros tyrimų institutą, kuriame įrengtos įspūdingos laboratorijos bei dirba vieni geriausių savo sričių specialistai Lietuvoje. Mažos studentų grupės įgalina glaudesnį ryšį tarp dėstytojo ir studento, tai lemia geresnį bendradarbiavimą, nes dėstytojai gali skirti daugiau laiko kiekvienam studentui. Mane džiugina, jog nemažai paskaitų skaito jauni dėstytojai ir mokslininkai, kurie supranta šiuolaikinį jaunimą ir kaip jie jaučiasi tam tikroje situacijoje, motyvuoja ir skatina mokytis. Be to, studijuojant galima išvykti ir į kitų šalių universitetus pagal „Erasmus“ mainų programą semestrui arba atlikti praktiką. Šią žiemą tokia galimybe pasinaudojau ir atlikau poros mėnesių praktiką Vokietijoje, Kylio universitetui priklausančiame Mokslinių tyrimų ir technologijų centre, kur dalyvavau jūros paukščių skaičiavimo ekspedicijoje. Ekspedicija vyko jūroje plaukiant laivu ir ore skrendant lėktuvu.

Kokie minusai esti studijuojant ekologiją Klaipėdos universitete?

Vienas didžiausių minusų studijuojant, apskritai, Klaipėdos universitete, tai visuomenėje nuolatos skambantys abejojimai universiteto likimu, išlikimu, kas, galbūt, padeda paskutinį tašką abiturientui nusprendžiant nelikti Klaipėdos regione ir stoti į Klaipėdos universitetą. Galiu užtikrinti, kad čia studijuojantys studentai universiteto uždarymo nuotaikomis negyvena, kad ir kaip tai galėtų atrodyti iš išorės.

Ar verta studijuoti ekologiją?

Manau, jog ekologija puikiai tinka tiems, kuriems patinka gamta bei joje būti, tačiau nežino, kuri sritis jiems yra įdomiausia. Būtent, studijuojant ekologiją gali save išbandyti skirtingose srityse pradedant vandens biogeochemija, mikroorganizmų ar mikroskopinių dumblių bei grybų tyrimais, taip pat susipažinti su botanikos mokslu Klaipėdos universiteto Botanikos sode, jūroje gyvenančiais gyvūnais, paukščiais, jūros dugno buveinėmis t.t. Būtent taip jaučiausi pats, kai baigęs mokyklą nežinojau, kas man tiksliai patinka, maniau, kad norėčiau visą gyvenimą sėdėti laboratorijoje ir tirti tik mikroskopu matomus organizmus, tačiau pabandęs supratau, kad tai ne man ir pradėjau domėtis kita sritimi, kuri man patinka.

Plačiau >>>