Pradžia

Jaunimas – apie šimtmetį prie jūros (iki 02 02 d.)

Klaipėdos Pilies dirbtuvėse atidaryta meninė paroda „Šimtmetis prie jūros“, kurioje pristatomi tarptautinės jaunimo iniciatyvos „youthSAIL4creativity100“ metu sukurti darbai ir jų kūrimo procesas.

Anot organizatorių pranešimo, paroda gimė 2017 metais vykusio projekto „youthSAIL4Creativy 100“ metu projekto dalyviams iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos buriuojant Baltijos jūra palei Latvijos sieną trimis jachtomis – „Odisėja“ (Lietuva), „Vesta“ (Estija) ir „St. Iv“ (Estija). Dalyviai, suskirstyti į mišrias komandas, dvi savaites mokėsi buriavimo ir gilinosi į Baltijos šalių istoriją bei kultūrą.

 

Vienas iš pagrindinių projekto tikslų buvo kūrybingai paminėti 2018 metais švenčiamą Baltijos sesių 100-mečio jubiliejų, projekto dalyviai buriuodami sukūrė keturias instaliacijas. Jos bei parodoje taip pat eksponuojamos projekto metu užfiksuotos akimirkos 2018 metais pristatomos ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje bei Estijoje.

Projekto veikla prasidėjo liepos pabaigoje Klaipėdoje, Jūros šventės ir regatos „The Tall Ships’ Races 2017″ metu, kuomet susitikę projekto koordinatoriai iš trijų šalių aptarė būsimą plaukimą ir meno objektų kūrimo procesą, bei lankydamiesi įvairiose Europos šalių mokomosiose burinėse jachtose ir burlaiviuose sėmėsi gerosios praktikos žinių apie tai, kaip skirtinguose laivuose organizuojamas mokymosi procesas.

Rugpjūčio 16 – 27 dienomis vyko pagrindinė projekto veikla: 26 jauni meno ir buriavimo entuziastai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos su trimis burinėmis mokomosiomis jachtomis nuplaukė palei didžiąją dalį Latvijos jūros sienos iš Liepojos į Salacgrīvą, pakeliui sustodami Pavilostos, Ventspilio, Ruojos ir Rygos uostuose. Jauni žmonės, plaukdami tarptautinėse įgulose, susipažino su Baltijos kultūrų įvairove ir sukūrė savo meninę Baltijos valstybių šimtmečio paminėjimo išraišką.

„Šimtmetis prie jūros“  Klaipėdos Pilies dirbtuvėse (Pilies g. 14) bus eksponuojama iki vasario 2 d.