Loading...

Projektas „Atkurti Baltijos atsparumą“

Baltijos jūra susiduria su sparčiai augančia problema dėl fosforo, azoto ir kitų teršalų pertekliaus (nes ji yra viena iš judriausių jūrinių teritorijų visame pasaulyje). Besitęsianti grėsmė pasireiškianti mažėjančia biologine įvairove ir padidėjusia eutrofikacija (daugiausia dėl NH₃, NOₓ, PO₄) yra didžiausias iššūkis, aplinkosaugos požiūriu, su kuriuo šiuo metu susiduria Baltijos jūros (BJ) regionas. Be to, pastaruoju metu tapo žinoma apie vis didėjančias apimtis į BJ išleidžiamo mikroplastiko kiekius, iki 40 tonų per metus, šios dalelės palieka negrįžtama poveikį jūrų aplinkai.

Tuo pat metu, Baltijos jūros regionas yra vienas iš inovatyviausių regionų pasaulyje, kur yra taikomos naujausios ekologiškos technologijos. Naudojant šį tarpregioninį potencialą spręsti aukščiau minėtus iššūkius ir yra tai, ką mes norime atlikti projekte „Atkurti Baltijos atsparumą (Reviving Baltic Risilience)“. Projekto tikslas yra, naudojant  turimą patirtį iš ankstesnių ES projektų (pavyzdžiui „Euroslam“), taip pat įgijus naujų duomenų ir žinių, sukurti aktyvius metodus/technologijas apsaugoti nuo maistinių medžiagų/teršalų ir mikroplastiko patekimo į Baltijos jūrą. Tai yra labai svarbu norint apsaugoti jūrinę aplinką nuo patenkančios taršos, o ne reaguoti ir bandyti išvalyti jūros aplinką nuo jau patekusių teršalų.

Pagrindinis tikslas yra didinti tarpvalstybinį supratimą apie turimas žalias technologijas grindžiamas praktiniais moksliniais tyrimais bei skatinti sprendimų priėmimą sutelkiant dėmesį į veiksnumą/prevencijas ir naujų bendradarbiavimo formų įgyvendinimą.

Pagrindinis numatomas rezultatas yra nukreiptas į „žaliųjų“ technologijų panaudojimą, gerinant esamą Baltijos jūros būklę, taip pat sukurti platformą, kurioje priimami sprendimai teršalų patekimo prevencijos užtikrinimui ir gali būti publikuojami taip skatinant tarpvalstybinį turimų/taikomų žinių/metodų keitimąsi.

Priežastis, kodėl mes kreipiamės dėl „seed money“ finansavimo yra tai, kad būtų galima sukurti tvirtą partnerystę, kuri mes manome, yra vienas iš svarbiausių sėkmės Pietų Baltijos  INTERREG projekte. Ji taip pat yra labai svarbi, kad būtų galima sukurti naudingą veiklą su šiais partneriais, sukurti integruotą aplinką spręsti minėtus klausimus. Todėl norėtume pakviesti jus bendradarbiauti su mumis Pietų Baltijos programos projekto rengime kurį mes siekiame pateikti 2016 gruodžio mėn. ir pradėti vykdyti 2017 m. liepos mėn.